[Home Page]

Budoucnost digitálních technologií ve stavebnictví

Seminář představující nejnovější trendy v projektování a automatizaci stavebních prací proběhne 18. září 2008 od 9 hod., Hotel U Věže, Nupaky (Praha) za účasti odborné veřejnosti i zástupců pořadatelů, společností Autodesk a GEODIS BRNO.

Součástí semináře je návštěva stavby Silničního okruhu kolem Prahy v úseku 513 mezi Vestcí a Lahovicemi, kde budete moci shlédnout ukázku výhod nasazení představených technologií v každodenní praxi.

Registrace: www.autodeskclub.cz/gps

Proč přijít

Dopolední část: V rámci programu se seznámíte s aktuálními trendy, které hýbou oblastmi projekce a stavebnictví. Na úvod vás specialisté z firmy GEODIS BRNO seznámí s principem přesného GPS měření a navigace, stejně jako s aplikací těchto technologií při řízení zemních strojů (grejdry, buldozery, bagry, dozery, rypadla, silniční frézy, atd.). Spojení nejnovějších metod trojrozměrného projektování a 3D řídících GPS systémů přináší mimořádné zpřesnění a zefektivnění prováděné práce. Budete překvapeni, jaké netušené možnosti poskytují tyto systémy řízené pomocí GPS – od automatického modelování terénu dle vloženého digitálního modelu až po možnost práce jak ve dne, tak v noci, za každého počasí a bez potřeby složitých geodetických prací.

Pro potřeby takto řízených strojů musí být projekty – ať již liniových staveb nebo složitých velkoplošných terénních úprav – zpracovány jako trojrozměrné digitální modely. V druhé části semináře Vám proto představíme možnosti jejich efektivního zpracování pomocí řešení AutoCAD Civil 3D. Tento nástroj umožňuje projektování liniových a plošných staveb ve 3D, jehož výstupními formáty dat jsou kompatibilní s formáty vyžadovanými pro práci moderních stavebních strojů. V závěru dopolední části se s Vámi podělí o praktické zkušenosti zástupci dvou stavebních firem, které zmíněné technologie již na svých strojích využívají. Seznámí vás s referenčními stavbami, na kterých 3D GPS systémy využívají, i jaké výhody to přináší. Jako příklady budou uvedeny práce při stavbě silnic, přípravě území pro logistické areály, provádění hrubých terénních úprav či revitalizaci území a další podobné projekty.

Odpolední část: Při společném obědě budete mít šanci diskutovat s řadou přítomných odborníků. Poté bude následovat přesun na stavbu, kde vám doslova „na živo“ ukážeme, jak se digitální model načte do řídícího počítače ve stroji, jak se zprovozní přesný GPS přijímač i jak poté stavební stroj automaticky realizuje představy projektanta, autora digitálního modelu. Během práce stroje bude možné geodetickým měřením zkontrolovat výslednou přesnost realizovaného projektu. Nechte se inspirovat.

Ať jste projektantem, geodetem či zástupcem stavební firmy, s trendy automatizace ve stavebnictví, které se nezadržitelně prosazují v praxi bez ohledu na naší vůli, se budete potkávat stále více. Využijte jedinečnou příležitost, jak si udržet kontakt s technologiemi třetího tisíciletí.O pořadatelích akce
Autodesk je světový lídrem v oblasti 2D a 3D návrhového softwaru pro výrobu, stavebnictví, média a zábavu. Od uvedení aplikace AutoCAD v roce 1982 vyvinul nejširší portfolio špičkových řešení digitálního prototypování, která pomáhají zákazníkům prakticky zkoušet nápady ještě před jejich realizací. Více na www.autodesk.cz.
GEODIS BRNO je mateřskou společností skupiny geoinformačních firem GEODIS GROUP. Na českém i zahraničním trhu působí v oblasti geodézie, fotogrammetrie a dodávek dat pro systémy GIS. Geodis je také výhradním dovozcem přesných GPS technologií a řídicích systémů pro zemní stroje Japonské firmy Topcon Corporation. Více na www.geodis.cz.

dle pozvánky pořadatelů

vyvěšeno: 22.08.2008
ID článku: 3042
další informace:www.autodeskclub.cz/gps
www.autodesk.cz
www.geodis.cz


Z časopisu Zeměměřič č. 08-07a08
[Server]
Geodézie
GPS Z domova
[Pošta]