[Home Page]

Hledáme TOP 20 firem v geodézii

Patří vaše společnost mezi prvních 50 firem v geodézii? Pošlete nám údaje do ankety Obvyklé ceny v geodézii.

V létě 2008 provedla mezi geodetickými firmami redakce časopisu Zeměměřič celoplošný průzkum cen vybraných geodetických činností.
Ankety se účastnilo velice málo firem, takže výsledky jsou pravděpodobně statisticky nepříliš významné a je otázkou jestli mohou být považovány za nějaký běžný standard. Platí to zejména v případě, jsou-li firmy, které své ceny zaslaly, spíše malé než naopak. Kdyby se některé výsledky některých konkrétních firem vztahovaly k jejich produkci v řádech desítek milionů korun, pak se samozřejmě statistická významnost dat zvyšuje a konkrétní cena má vyšší než průměrnou váhu. Jsme vázáni mlčenlivostí, ale mohu říci, že z velkých firem toho přišlo poskromnu (alespoň v podepsaných anketních lístcích).

Tímto vyzývám prvních 20 TOP zeměměřických firem – pošlete nám obratem své ceny, ať můžeme tabulku přepočítat a zveřejnit, aby všichni věděli, jaké jsou ty „správné“ obvyklé ceny v geodézii. Nezveřejníme ceny jednotlivých firem, ale zveřejníme seznam účastníku (Top 20 v oboru).
Doporučuji všem si na internetu přečíst příspěvek Na Slovácku jsou lidé hrdí ze Zeměměřiče 5+6/08 od Sváti Sedláčkové z Geocartu CZ. „...Zcela určitě je pro nás všechny lepší pracovat v zajímavější ceně na jedné zakázce, podržet technickou úroveň a kvalitu díla, než udělat ve spěchu deset drobných akcí, nutně pracovat méně kvalitně… a ve stresu. Takže, dámy a panové, je to jen na nás, kam obor nasměrujeme a jakou image si vytvoříme. Buďme korektní, obchodně zdatní, na trhu potřební a… dobře zaplacení“...
Své komentáře ke zveřejněné anketě můžete i nadále zasílat do redakce (redakce(@)zememeric.cz). Podle tabulky v PDF zapište své ceny do excelovské tabulky – viz linky a tabulku odešlete do redakce do 7. listopadu 2008. Předem děkujeme.

redakce

vyvěšeno: 27.10.2008
ID článku: 3130
další informace:www.zememeric.cz/clanek.php?zaznam=3079
www.zememeric.cz/pdf/nabidkove_ceny_2008.pdf
www.zememeric.cz/bonus/08-Cenik-Pruzkum-NazevFIRMY.xls


Z časopisu Zeměměřič č. 08-09a10
[Server]
Katastr nemovitostí
Geodézie Kartografie
Pozemkové úpravy Fotogrammetrie
[Pošta]