[Home Page]

Ředitelkou Kartografie Praha Milada Svobodová

PRAHA (2.ledna 2009) - Nejstarší české kamenné kartografické vydavatelství společnost Kartografie Praha má od roku 2009 v čele novou ředitelku Ing. Miladu Svobodovou. Tato žena není ve světě kartografů neznámou osobou. Stála za úspěchy malého rožnovského vydavatelství BAT program, který svými vlastními edičními počiny a navíc v té době v české kartografii velmi netradiční formou prezentoval obraz mnoha měst a obcí, části regiónů, krajů i celé republiky na tématických mapách. Rožnovští rovněž prováděli kartografické zakázky i pro jiné tuzemské i zahraniční odběratele.

Ing. Milada Svobodová v poslední době měla na starostí marketing ve společnosti vydavatelství SHOCART a protože zde začala pracovat krátce poté, co ze Zlína odešel od firmy, jež byla pojmenována podle začátečných písmen jmen otců zakladatelů, současný botanik Jiří Šumbera, říkalo se, že tím "S" v názvu společnosti je právě ona. Nebyla to a už vůbec ne v době, kdy v Zádveřicích změnili noty v rytmu vídeňského valčíku, pravda.

Milada Svobodová, která je mimo jiné i členkou Kartografické společnosti ČR, mapám nejenom rozumí coby jejich tvůrce, ale ve volném čase kartografická díla hodně používá třeba jako dobře se orientující cykloturistka. Lze ji popřát jen hodně úspěchů v řízení a to směrem kupředu.

Petr Skála

vyvěšeno: 06.01.2009
ID článku: 3206
další informace: vimevite.cz/index.php?page=1&ida=590

Tento příspěvek zde zveřejnil přispěvovatel Petr Skála a nemusí vyjadřovat názory a stanoviska redakce


Z časopisu Zeměměřič č. 09-01a02
[Server] KartografieZ domova [Pošta]