[Home Page]

Intergeo 2008 - zpožděné ozvěny - 1.díl

Co bylo na Intergeo 2008 zajímavého u společností Magellan a SOUTH?

Magellan
Na stánku společnosti Magellan dominovala vlajková loď ProMark 500, který byl k vidění i u mnoha prodejců po celém výstavišti. Tento nový a i u nás velmi úspěšný GPS+GLONASS+SBAS RTK systém nabízí spolehlivé řešení s měřením jen GPS, jen GLONASS, ale samozřejmě i dohromady. Technologie BLADE zaručuje rychlé fixování i na 50 km vzdálenost. Dalšími přístroji k vidění byl modernizovaný Pro- Mark 3 RTK, jako jednofrekvenční řešení a dva přístroje pro GIS aplikace Mobile- Mapper CX a MobileMapper 6. V centru stánku byla instalována hrací konzole Wii s šipkami. Každý kdo měl po 15 hodech součet vyšší než 150 bodů, získal tričko s novým motivem společnosti, které by mělo spojit všechny nabízené výrobky. Venku byl instalovaný stánek s plochou pro demonstrace, ale počasí moc nepřálo a téměř nikdo tuto možnost nevyužil.

SOUTH Na stánku společnosti SOUTH Surveying and Mapping bylo k vidění mnoho novinek, na které si ještě evropský trh bude muset chvíli počkat. Především nová totální stanice s Windows CE bude velkým přínosem na konci tohoto roku. Na začátku nového roku pak bude uveden na trh nástupce NTS350R s označením NTS360R, který má vylepšený bezhranolový dálkoměr na dosah 350 m a baterie NIMH. Programové vybavení navazuje na úspěšnou řadu NTS350R. Čínská společnost dále vystavila svoje nové značky KOLIDA a RUIDE, které sondovaly evropský trh a reakce zákazníků. Stativy, výtyčky a další příslušenství také doznalo mnoho pozitivních změn, které směřují k vyšší spolehlivosti a funkčnosti.

Tradičně první číslo v roce je ukázkové číslo a naleznete jej na www.zememeric.cz/pdf/Zeme-09-01+02.pdf Tam si můžete přečíst i další články.

Aleš Rucký

vyvěšeno: 16.03.2009
poslední aktualizace: 17.03.2009
ID článku: 3294
další informace:www.zememeric.cz/pdf/Zeme-09-01+02.pdf
WWW.GEOOBCHOD.CZ


Z časopisu Zeměměřič č. 09-01a02
[Server]
Geodézie
GPS Ze zahraničí
[Pošta]