[Home Page]

Na co lákáme staré praktiky, kteří měří s GPS již dlouho?

Deformace v S-JTSK, výstupní protokoly GPS pro katastr, konfigurace identických bodů, stahování dat z CZEPOSu, chybové hlášky, novela ´jednatřicítky´... a to vše u vás za humny.

Třeba v 2. bloku programu budou ukázány i konkrétní případy deformací v S-JTSK a jak se s tímto fundovaně vypořádat. Je možné, že už to mají některé firmy u sebe ohlídané, ale zkušenost lektora je, že valná část geodetů se s tímto problémem natvrdo setkala až s nákupem GPS technologií, kdy je potřeba se fundovaně vypořádat s transformací mezi dvěma souřadnicovými systémy a mnozí v tom mají poněkud ´hokej´ a spoléhají na ´kvalitu´ transformačního programu. Ten ale za žádného geodeta nedovede vyřešit volbu konfigurace identických bodů ani rozhodnutí o jejich identitě/neidentitě.

Ze školeni by měly byt výstupy v podobě protokolů různých aparatur pro katastr. Chceme ukázat v čem byli úředníci vyškoleni, na co si budou dávat pozor, co se jim má odevzdávat a co je zbytečné a ukazuje, ze tomu geodet nerozumí/nečetl předpisy.
Chceme představit jednotlivé protokoly pro katastr, které generuji různí výrobci a porovnat je mezi sebou. Chceme představit kuchařku na stahování dat postprocesingu z CZEPOS i s rozšifrováním chybových hlášek... Chceme bojovat proti katastrálnímu folklóru a říci všem zeměměřičům, kteří v tom dělají, jak se to má dělat podle současného pohledu úřadu.

Od 1. října asi bude platit novela ´jednatricitky´, kterou lektor vysvětlí.

Oproti ostatním seminářům a školením má to naše pro lidi velkou výhodu. Nikdo nemusí jezdit do Prahy nebo do Brna, ale mi jedeme za lidmi, kteří neprojedou kilometry a čas. Věříme, že se tam setkáme i se starými GPS vlky. Bude to totiž svátek GNSS technologií. Výrazná sleva na vložném platí do konce srpna.

redakce

vyvěšeno: 19.08.2009
ID článku: 3463
další informace: www.zememeric.cz/skoleni


Z časopisu Zeměměřič č. 09-07a08
[Server]
Resort ČÚZK
Katastr nemovitostí Geodézie
Pozemkové úpravy GPS
[Pošta]