[Home Page]

Jste firma a účastníte se veřejných zakázek v digitalizaci?

Asi už také víte, že ČSGK zrušil seminář o digitalizaci 8. března 2010.

Přijde mi to škoda jak pro rezort, tak pro firmy, samotný projekt a hlavně výsledek projektu. Nabídli jsme za redakci uspořádání pracovního setkání firem s "vrchností", kdy se vedení projektu z ČÚZK může dozvědět provozovaný folklór, který se děje v různých krajích (některé firmy totiž mohou srovnávat), a šlo by nad konkrétními příklady diskutovat a vysvětlovat důvody. Ve firmách jsou lidé, kteří problematice rozumí a je škoda jejich mozkový potenciál nevyužívat. Nechtěl jsem zde úředníky z KÚ a ZKI, kteří přebírají a kontrolují práci firem. Mělo by to být setkání mezi "hlavou a rukama". :-)

Od místopředsedy ČÚZK jsem se právě (24. března) dozvěděl, že na duben chystá sdružení Nemoforum vlastní vseminář o digitalizaci, kde by firmy mohly vystoupit. Akce by se konala v zasedačce ČÚZK a z organizačních důvodů je třeba se přihlásit. Zájemci sledujte diář akcí na homepage Webu Zeměměřiče.

Bude to akce, kde můžete vystoupit se zkušenostmi z prvního roku veřejných zakázek s digitalizací. Místopředseda ČÚZK ing. Štencel s některými firmami již o zkušenostech z digitalizace mluvil na osobních schůzkách, ale je celkem 40 firem zapojených do projektu, takže šance mluvit se všemi je malá.

Máte jedinečnou příležitost sdělit své názory a připomínky a tak ovlivnit (snad) další průběh digitalizace. Zatím je zdigitalizováno jen 44 % k.ú., takže je ještě možnost najít lepší cesty k cíli.

Zájemci, ozvěte se do redakce. Chceme koordinovat témata, aby se dostalo na vše. Na téma se jistě bude diskutovat i na Setkání geodetů ve Skalském dvoře, ale to je až v polovině roku. Škoda toho březnového termínu ČSGK...

Radek PETR

vyvěšeno: 24.02.2010
ID článku: 3627


Z časopisu Zeměměřič č. 10-01a02
[Server]
Resort ČÚZK
Katastr nemovitostí Různé
Z domova ČSGK
[Pošta]