[Home Page]

Exposlanec KSČM se domáhá odvysílání seriálu Nejmladší z rodu Hamrů

Bývalý poslanec, který opět kandiduje do Parlamentu za KSČM, a současný vedoucí redaktor rezortního časopisu Geodetický a kartografický obzor, zeměměřič ing. František Beneš, CSc., shání podpisy pod svoji petici.

Františku Benešovi se nelíbí, že Česká televize zapomíná na normalizační seriál Nejmladší z rodu Hamrů. Shání proto podpisy pod petici, která televizi vyzývá, aby tento seriál odvysílala ještě letos. Uspěl údajně již u stovek lidí.

Napravováním křivd z násilné kolektivizace se ještě nyní potýká geodetům dobře známý proces pozemkových úprav a jak trefně na svém blogu poznamenává Robert Bartyzal:
"myslím si, že je jeho odvysílání zejména před volbami je daleko vhodnější než dokola omýlaný Major Zeman. Zatímco v Zemanovi "strana a vláda" fakta převrací na ruby k obrazu svému, v Hamrovi je jen ohýbá. Naopak i průměrný člověk z toho seriálu vidí to bezpráví, kdy se zemědělci museli dobrovolně (jak zajímavé spojení) kolektivizovat. Kdo nechtěl, dostal výměnou při zcelování polí tu nejhorší a nejvzdálenější půdu. Nebo jak ztroskotává původní myšlenka kolektivizace "na společném bude každý pracovat stejně pilně a obětavě, jako kdyby dělal na vlastním, takže se budeme mít dobře všichni"."redakce

vyvěšeno: 06.05.2010
ID článku: 3704
další informace:www.novinky.cz/domaci/199091-exposlanec-kscm-se-domaha-odvysilani-serialu-nejmladsi-z-rodu-hamru.html
bartyzal.blog.idnes.cz/c/136540/Kdopak-by-se-Hamra-bal.html
www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/164456.aspx?diskuse


Z časopisu Zeměměřič č. 10-05a06
[Server] Pozemkové úpravyZajímavosti [Pošta]