[Home Page]

SOKKIA na výstavě Intergeo 2010

Jako každý rok, i letos byla na stánku Sokkia Topcon představena celá řada novinek. U značky Sokkia stojí za zmínku jistě inovovaná motorizovaná totální stanice SRX, která dostala čerstvý vítr do plachet v podobě celé řady inovací. Nová SRX dostala do vínku další generaci unikátního dálkoměru Sokkia Red-Tech 800. Dosah v bez-hranolovém módu nyní činí 1000 metrů. To vše při zachování velmi úzkého paprsku, který umožňuje precizní výběr zaměřeného bodu. Zároveň byla zdokonalena technologie AutoTracking, která nyní dosahuje vynikajících výsledků. Současně byly osazeny nové výkonné motory, proto je nyní práce s motorickými funkcemi plynulejší a rychlejší.
Nová generace SRX samozřejmě přichází s onboard softwarem Spectrum Survey Field, což je de facto léty prověřený a kvalitní software TopSURV převzatý od sesterské značky Topcon. Skalní příznivce staršího softwaru potěší i možnost mít současně nainstalovaný původní software SDR, který je ideální pro rychlé a jednoduché měření.
Stejně jako například v automobilovém průmyslu, i v oblasti geodetických přístrojů platí, že původní model, který je nahrazen novou generací, je zlevněn. Tato situace právě nastala, proto lze předchozí, stále konkurenceschopnou, generaci SRX pořídit za výjimečné ceny.
Sepsáno dle informaci Sokkia.

redakce

vyvěšeno: 09.11.2010
ID článku: 3871
další informace: www.sokkia.cz/


Z časopisu Zeměměřič č. 10-11a12
[Server] GeodézieZe zahraničí [Pošta]