[Home Page]

Souhlas s využitím osobních údajů u předplatného Zeměměřiče

Dne 4.1.2011 0:57, AP napsal(a):)

> Vážená redakce
> Jsem dlouholetou předplatitelkou vašeho časopisu a tak mě velice nemile překvapil váš letošní přístup k předplatnému: místo faktury, která byla vždy ke konci roku vložena do časopisu, jen odkaz v časopise a když si chci časopis objednat, tak bych musela zaškrtnout souhlas s použitím osobních údajů a dokonce i souhlas s jejich poskytováním dalším subjektům.

Tak se tedy ptám: je možné si někde časopis objednat i bez souhlasu s těmito údaji? Odmítám takovéto souhlasy podepisovat... Velice ráda bych časopis odebírala i nadále, ale vydírat se opravdu nenechám.

> Děkuji za odpověď. AP, Děčín

Vážení čtenáři,

na stránkách distribuční společnosti www.send.cz je u objednávky následující věta:
Předplatitel tímto uděluje souhlas vydavateli časopisu společnosti Springwinter, s.r.o. k využití výše uvedených osobních údajů k marketingovým účelům a k jejich případnému předání jinému správci. Souhlas je udělen na dobu neurčitou. Zpracovatelem osobních údajů bude společnost Send Předplatné s.r.o. Předplatitel má právo na přístup ke svým osobním údajům, právo na opravu osobních údajů a právo být informován o způsobu zpracování osobních údajů. V případě, že se domnívá, že jsou jeho údaje zpracovávány v rozporu se zákonem, má právo obrátit se na Úřad pro ochranu osobních údajů.

Tato věta je tam z toho důvodu, že kdybychom s vámi - předplatiteli jakkoliv emailem komunikovali (např. emailem poslali informaci o blížícím se konci předplatného nebo hromadně poslali výzvu k úhradě předplatného), mohli by někteří šťouraví čtenáři vzhledem k přísným antispamovým normám v ČR úspěšně napadnout nás jako vydavatele i distribuční společnost. Emaily nikomu nerozdáváme, ale pouze je svěřujeme distribuční společnosti jako dočasnému správci. Kontakty jsou plně redakčním majetkem a distribuční společnost s nimi nijak svévolně nakládat nemůže. Za to ručí vydavatel časopisu a distributor.
Vždy lze souhlas s využitím osobních údajů zrušit. Pouze se zkomplikuje periodické prodlužování předplatného, ale nic jiného. Samozřejmě je možné si objednat časopis i bez souhlasu a to emailem (zememeric@send.cz) nebo telefonicky (225 985 225, GSM 777 333 370). Pokud ale v těchto případech výslovně uvedete, že souhlasíte s využitím osobních údajů k marketingovým údajům, zajistíte si i v těchto případech objednání časopisu Zeměměřič předplatitelské služby na "vyšší" úrovni.

Přísné antispamové normy byly také jedním z důvodů, proč jsme museli vyhledat specialistu na předplatné a již si nevedeme evidenci v naší redakci a v posledním čísle nepřikládáme zálohovou fakturu a... K poskytování tohoto servisu čtenářům jsme totiž od vás neměli svolení. :-)
Toliko aktuálně na vysvětlenou k několika podobným dotazům. Nebojte se a dál si svůj časopis předplaťte.

Radek PETR

vyvěšeno: 04.01.2011
ID článku: 3924
další informace: www.zememeric.cz/predplatne


Z časopisu Zeměměřič č. 11-01a02
[Server] Různé [Pošta]