[Home Page]

V Chomutově na KP zavedli školácké notýsky

Vážený pane redaktore,

chtěla bych tímto poděkovat za pozvánku k účasti na setkání 30.3.2011 v Chomutově a s uspokojením Vám oznámit, že nám byla účast povolena, takže se ve středu určitě uvidíme.

Zvažovala jsem co napsat, ale vůbec nebudu originální, mohu jen potvrdit slova svých kolegů a kolegyň. Víte, nikdy jsem si o sobě nemyslela, že jsem nějaká hvězda, ale cítit se jako pošlapaný hadr na podlahu taky není ideální psychický stav, ani pro práci, ani pro rodinu. Do takového stavu Vás přivedou výstupy o nicotnostech a Vaše marné úsilí argumentovat proti. Ať jde o práci či soukromí. Paní ředitelka má dar znectít kohokoli a kdykoli se jí to zamane, je-li u toho jiný zaměstnanec nebo dokonce klient, ji snad ještě povzbudí. Víte, k nám mnozí lidé přijdou jednou dvakrát za život, ti si řeknou no jo "úřad", ale jsou tam i stálí klienti z úřadů, bank a realitních agentur a ti se jistě stali nejednou svědky těchto výstupů a kolikrát jen s údivem v očích odcházeli.
Další zvláštní úchylkou paní ředitelky je neustálé přesouvání zaměstnanců z kanceláře do kanceláře, z patra do patra. Stěhování nezřídka doprovází i jiná pracovní náplň, a i když si nemyslím, že bychom měli na našem pracovišti neschopné a líné lidi, ba naopak tímto jsou zocelení, nevidím v tom zrovna povedený manažerský tah. Víte, už mi není dvacet a zažila jsem na pracovišti ledacos, ale strach z toho, že se rozletí dveře a stanu se zrovna dnes terčem útoku, ten jsem neměla nikdy i když mi taky všechno nevonělo. Za svérázný počin paní ředitelky považuji i zavedení notýsků na chyby, kam jsme si museli zapisovat chyby, které jsme udělali (v počítači jsou naprosto nepřehlédnutelné !!!) a po nějaké době dát notes ke kontrole a k podpisu, ale jen vybraní jedinci!

Své názory jsem mohla prezentovat v anketě o spokojenosti zaměstnanců nejen současné, ale již v té co před třemi lety dopadla tak "skvěle" pro vedení. Já své názory neměnila a řada mých kolegů také ne, jen některé minulé nespokojené kolegy vystřídali jiní nespokojení kolegové.

Děkuji Vám za podporu a ve středu se uvidíme.

podpis

Žádost redakce: Prosíme úředníky z KP v Chomutově, kteří se zúčastní Veřejného slyšení, aby s sebou vzali zmiňované notýsky pro zdokumentování pro historii českého katastru. Pokud jsou zrovna notýsky vybrané u paní učitelky , žádáme paní ředitelku, aby je přinesla na Veřejné slyšení ona.

redakce

vyvěšeno: 28.03.2011
poslední aktualizace: 29.03.2011
ID článku: 3972


Z časopisu Zeměměřič č. 11-03a04
[Server] Resort ČÚZK [Pošta]