[Home Page]

Chomutov konečně vyřešen

Ve středu 30. března 2011 na Veřejném slyšení nespokojených firem s poměry na katastru promluvil hned v úvodu ředitel KÚ pro Ústecký kraj ing. Karel Čtvrtečka. Jeho projev se pokusíme zprostředkovat v MP3 nebo Wav (odkaz dole), ale projev sklidil potlesk a vlastně po necelých 20 minutách bylo Veřejné slyšení ukončeno, neboť organizátoři přiznali, že vlastně všechny body připraveného programu jsou již bezpředmětné.

Na Veřejné slyšení přišlo 70 ! lidí. Sál byl plný. Přišly kromě zástupců firem také zaměstnankyně úřadu současné i minulé, byli zde starostové obcí, zástupci organizací spolupracujících s KP aj. Všichni přišli vyjádřit svoji nespokojenost s řízením KP a žádali po řediteli nadřízeného KÚ nápravu.
Přiznám se, že mi plný sál lidí a jejich počet vyrazil dech. Řekl bych, že celý Chomutov tím žil, protože po slyšení jsem s organizátory ještě rozprávěl na náměstí a kolemjdoucí se dotazovali na výsledek slyšení. Byli to lidé z magistrátu, jindy zase z jiného úřadu či firmy. Opravdu až neskutečný zájem vzbudilo toto Veřejné slyšení a jsem rád, že organizátoři nakonec upustili od medializace kauzy přes TV Nova a místní sdělovací prostředky. Už taková to ostuda stačila a naštěstí k řešení došlo již dnes.

Moderátorkou Veřejného slyšení byla ing. Kraftová, místopředsedkyně KGK, která kvůli akci přijela až z Ostravy. Já jsem přijel z Prahy s ing. Slabochem, který jako rezortní vedoucí pracovník, vedl VÚGTK. Chtěl jsem s někým zkušeným po akci cestou zpět do Prahy celou záležitost rozebrat.

Strašné je, že na akci přijeli lidé z blízkého i vzdáleného okolí, mnozí si na to vzali dovolenou, jiným stála práce, ale všem stálo za to se slyšení zúčastnit. Nakonec z toho byla akce pouze na 20 minut, ale rozbitý byl celý den, minimálně půlden. Proč to nešlo vyřešit dříve a bez ostudy opravdu nechápu, ale po několika letech došlo konečně k řešení.
Ing. Martinu Beckovou odvolal ředitel KÚ pro Ústecký kraj k 31. březnu 2011 (zítřku) a prozatímním vedením KP do konce výběrového řízení na obsazení postu ředitele KP byla pověřena ředitelka sousedního KP ing. Marešková. Následoval potlesk a dnes po úředních hodinách se prý bude dlouho slavit.
Dojatý jsem byl z osobního poděkování zaměstnankyň KP, které se se mnou na památku alespoň vyfotografovaly. Prý jedině u časopisu Zeměměřič získaly zastání, když Ústí, Liberec a Praha na ně kašlaly. Tolik fanynek každého muže samozřejmě potěší, ale podobnou oblibu bych přál spíše vedoucím pracovníkům v Ústí nebo v Praze. Časopis totiž nedělal nic než nestranně informoval.

Přejme zklidnění situace na KP v Chomutově a držme palce ing. Čtvrtečkovi...

Konkurz na ředutele/ředitelku KP

Poznámka: Během prvních 10 dnů si stáhlo 70 návštěvníků zvukový záznam z veřejného slyšení, který je dočasně vyvěšen na www.leteckaposta.cz

Radek PETR

vyvěšeno: 30.03.2011
ID článku: 3977
další informace:http://www.zememeric.cz/clanek.php?zaznam=3960
http://leteckaposta.cz/991298598


Z časopisu Zeměměřič č. 11-03a04
[Server] Resort ČÚZK [Pošta]