[Home Page]

Blom představuje Blomstreet(TM)

BlomSTREET(TM) je sbírka georeferencovaných panoramatických fotografií o 360° s vysokým rozlišením, fotografovaných na úrovni ulic. Kamera, která je umístěna na střeše speciálně vybaveného auta, snímá okolí v průměru každých pět metrů v procesu sběru.

Blom a dánská společnost Cyclomedia, která technologii BlomSTREET(TM) vyvinula, podepsali v létě 2011 smlouvu o partnerství na exkluzivní užívání technologie ve Skandinávii. V průběhu léta byla zachycena první města a jako první, kteří mohli využívat BlomSTREET(TM), bylo město Falkenberg ve Švédsku. Technologie snímání je léty prověřená, jelikož je již více než 15 let používaná na profesionálním trhu (např. obcemi) v Holandsku.

BlomSTREET(TM), podporován Cyclomedií, je dodáván jako služba, kde zákazník obdrží obrázky a funkčnost dodávaného prostředí prostřednictvím webové služby. Klient nemusí ukládat žádná data. To také umožňuje funkčnost a průběžnou aktualizaci dat, aniž by po zákazníkovi byly vyžadovány nové instalace.

Klíčovým prvkem BlomSTREET(TM) je, že ve srovnání s jinými volně dostupnými službami na internetu, jako je např. Google StreetView(TM), mají uživatelé možnost provádět měření přímo ze snímků. Díky připojeným metadatům je možné vidět přesný čas a den pořízení snímků. Klienti zároveň mají právo na užívání a stahování obrázků v rámci své vlastní činnosti.

Christopher Enckell, GIS koordinátor z magistrátu města Falkenberg k tomu říká: „Velkou výhodou pro nás je úspora času, je možné se vyhnout mnoha krátkým výletům, jelikož je teď můžeme řešit přímo z kanceláře“.

„Další zajímavou oblasti použití aplikace je např. hlášení poruch při špatné viditelnosti, špatné chodníky nebo vegetace v blízkosti silnice. Nyní můžeme k danému problému rychle zaujmout stanovisko, již při telefonátu s občany. Používání snímků může být užitečné i při územním řízení,“ říká Enckell.

„Snažíme se ze všech sil, aby používání BlomSTREET(TM) bylo pro naše zákazníky užitečné,“ říká Håkon Andresen, generální ředitel společnosti Blom Nordic.

„První vybavený vůz pro BlomSTREET(TM) je v severských zemích od října 2011 a od dubna 2012 plánujeme další dvě auta, která budou k dispozici ve Skandinávii,“ pokračuje.

Pro více informací o BlomSTREET(TM) kontaktujte, prosím, lokální kancelář společnosti Blom.

24. listopadu 2011

Tisková zpráva Blom

vyvěšeno: 29.11.2011
ID článku: 4085
další informace: www.blomasa.com/blom-czech-republic-ll/novinky/novinka-212011-blom-pedstavuje-blomstreet-slubu-sferickych-snimk-na-urovni-ulic-s-vysokym-rozlienim-pro-profesionalni-trh.html


Z časopisu Zeměměřič č. 11-11a12
[Server]
Fotogrammetrie
Internet Zajímavosti
Ze zahraničí
[Pošta]