[Home Page]

Topcon chrání investice svých zákazníků

TS Shield™ – inovace firmy Topcon-Sokkia určená k ochraně zákazníkovy investice.

Nové řady totálních stanic Topcon OS/ES a Sokkia FX/XX obsahují multi­funkční telematický komunikační modul, který určuje polohu přístroje.

Moderní telematický modul, který obsahuje GPS přijímač a modul GPRS se ukazuje jako neocenitelný nástroj. Pokud není přístroj tam, kde má být, nebo je odcizen, umožňuje majiteli zaslat kódovaný signál a přístroj zablokovat, aby nemohl být neoprávněně používán. Samozřejmě, pokud je přístroj nalezen, může být opět odblokován a jeho funkce plně obnoveny.

Vždy při zapnutí totální stanice je odeslána její poloha určená GPS přijímačem pomocí GPRS modulu na chráněný WEB portál, kde uživatel může sledovat polohu svého přístroje na mapě a jeho GPS souřadnice. Tyto informace mohou významně pomoci při nalezení odcizeného přístroje.

Technologie TS Shield™ uživateli zajišťuje, aby totální stanice měla vždy nejnovější verze firmwaru tím, že přístroj se dálkově dotazuje na aktuální verze firmware a pak obdrží na displeji oznámení o všech dostupných aktuali­zacích. Ty pak mohou být dálkově provedeny. Návštěvy servisu se tím omezují na minimum.

Tomáš Škoda, GEODIS

vyvěšeno: 20.08.2012
ID článku: 4180
další informace: obchod.geodis.cz/geo/aktuality


Z časopisu Zeměměřič č. 12-05a06
[Server]
Geodézie
Software Internet
[Pošta]