[Home Page]

Šance pro zeměměřictví a katastr

Týden vědy a techniky je vědecký festival Akademie věd ČR, který se koná od 1. do 15. listopadu 2012 v Praze, Brně, Ostravě, Plzni, Českých Budějovicích, Hradci Králové, Olomouci a na mnoha dalších místech ve všech krajích České republiky.
Široká veřejnost a především studenti středních škol mají možnost navštívit přednášky, vědecké kavárny, prezentace či výstavy, nahlédnout do nejrůznějších laboratoří a knihoven a poznat, jak se dělá věda.
V dopoledních hodinách jsou přednášky a exkurze zaměřeny především na středoškolskou mládež. Odpolední a podvečerní přednášky a doprovodné akce jsou připraveny pro širokou veřejnost. Mnoho přednášek bude přenášeno on-line a jejich záznam bude uložen v archivu na www.tydenvedy.cz.
Jsou připraveny přednášky, výstavy, semináře, vědecké kavárny, promítání dokumentárních filmů, soutěže, dny otevřených dveří a další zajímavé akce.Zkuste třeba v úterý 6. listopadu 2012 navštívit komentovanou prohlídku astronomických a geodetických přístrojů v NTM
http://www.tydenvedy.cz/sd/novinky/nenechte-si-ujit/1101-program-ntm.html

nebo se 14. listopadu podívejte pod pokličku internetového vyhledávače Seznam.cz
http://www.tydenvedy.cz/sd/udalosti/kalendar/prednasky__PRAHA/1114-vsavcr-fulltextove-vyhledavani.html

Co například Zkušenosti s razícími štíty TBM-EPB na prodloužení pražského metra VA 6. listopadu?
http://www.tydenvedy.cz/sd/udalosti/kalendar/prednasky__PRAHA/1106-akc-zkusenosti-s-razicimi-stity-tbm.html
http://www.tydenvedy.cz/sd/udalosti/kalendar/prednasky__PRAHA/1106-vsavcr-rok-zkusenosti-s-razicimi-stity-tbm.html


Nebo nám pomůžete veřejnosti představit možnosti současné geodetické techniky v porovnání s přesností katastrální mapy v gesci státní správy? Hlásit se můžete v redakci časopisu Zeměměřič, která je koordinátorem informační kampaně.
Tuto práci za nás nikdo neudělá, tak více času při nedostatku práce využijme k osvětě veřejnosti a politiků. Jinak budeme jako obor, jeho praktická i vědecká část, stále mimo všeho.

redakce

vyvěšeno: 16.10.2012
ID článku: 4203
další informace:http://tvt2012.avcr.cz
www.tydenvedy.cz/sd/novinky/nenechte-si-ujit/1101-program-ntm.html
www.tydenvedy.cz/


Z časopisu Zeměměřič č. 12-09a10
[Server]
Katastr nemovitostí
Školství Zajímavosti
Z domova
[Pošta]