[Home Page]

Geosense jede do Silicon Valley!

Společnost Geosense se zúčastnila projektu CzechAccelerator 2011-2014 pořádaného českou investiční agenturou CzechInvest. Podařilo jí prosadit se v těžké konkurenci předních českých IT firem a získat grant, díky kterému představitelé společnosti odcestují v lednu 2013 na půl roku do amerického Silicon Valley. Silicon Valley je přitom nejznámějším IT centrem na světě, kde sídlí firmy jako Apple, Facebook či Google.

„Komise investorů, IT odborníků a dalších expertů z agentury CzechInvest hodnotila u uchazečů především inovativnost produktů, technickou vyspělost a podnikatelský záměr. Proto si velice vážíme našeho úspěchu, neboť možnost pracovat v IT centru, jakým je Silicon Valley, je pro nás obrovskou příležitostí“ říká jednatel společnosti Ladislav Čapek.

V USA společnost plánuje pracovat na nových produktech, rozšířit tak portfolio služeb a zaujmout nové zákazníky, snažit se bude i navázat nová partnerství a testovat vlastní potenciál. Na základě zkušeností náročných uživatelů v zámoří bude Geosense pracovat na dalším zlepšení současných produktů, včetně Mapového portálu.

Společnost Geosense, která se zabývá mapovými portály, informačními systémy a sběrem dat, byla založena na konci roku 2009. Vlajkovou lodí společnosti je geoinformační systém Mapový portál, který se vyznačuje jednoduchostí ovládání a finanční dostupností. V portfoliu firmy se nachází i univerzální systém UNIS určený pro tvorbu aplikací pro koncové uživatele a informační systém pro střední a malé firmy ISA.

Tisková zpráva Geosense

vyvěšeno: 04.01.2013
ID článku: 4234
další informace: www.geosense.cz/front_cs.php


Z časopisu Zeměměřič č. 12-11a12
[Server]
GIS
Software Různé
Z domova
[Pošta]