[Home Page]

Trimble R10 GNSS – nejvýkonnější rover současnosti

Každý, kdo se zajímá o geodetickou přístrojovou techniku, ví, že společnost Trimble podstatným způsobem určuje vývoj v této oblasti především díky svému technologickému náskoku. Jméno Trimble je spojeno s prvním geodetickým přijímačem GPS vůbec, prvním RTK systémem pro měření v reálném čase i s vyvinutím technologií pro měření v sítích referenčních stanic. Trimble úspěšně prosadil na trh koncept geodetického GPS roveru bez kabelů a v nedávné době i koncept geodetického roveru do ruky.

Trimble R10 GNSS je dalším z milníků vývoje GNSS přijímačů – jedná se o prvního zástupce zcela nové generace přijímačů GNSS a obsahuje více než 30 novinek a vylepšení.

Na první pohled zaujme nový moderní design a především rozměry. Ano, nový Trimble R10 GNSS je o 40 % menší a o 30 % lehčí než dosavadní přijímače, navíc poskytuje vylepšené rozložení hmotnosti na tyčce a speciální bajonetový držák pro lepší manipulaci s přijímačem. Celý přijímač je přitom velmi robustní a odolný vůči pádu na beton a ponoření pod hladinu. Pro měření v sítích referenčních stanic využívá vestavěného 3.5G modemu s vnitřní výkonnou anténou, čímž odpadá poslední část, kterou by šlo poškodit či zlomit při měření i v těch nejdrsnějších podmínkách. Je téměř s podivem, že do tak nevelké schránky se vejde nejmodernější multi­frekvenční GNSS a komunikační anténa, dvojice modemů, přijímač se 440 kanály a přitom zbývá prostor pro inteligentní baterii s ukazatelem stavu, která vydrží 5 hodin měření.

Trimble R10 GNSS se od ostatních přijímačů odlišuje zejména tím, co není na první pohled vidět, a to zcela novými patentovanými technologiemi Trimble, které jsou vůbec poprvé použity v tomto přijímači.

Trimble HD-GNSS technologie

Nový revoluční algoritmus zpracování družicových signálů zcela překonává doposud používané techniky pro fixované měření. Díky tomu:

Trimble SurePoint™ GNSS technologie

Vestavěná elektronická libela umožňuje přímo na displeji ovládacího polního počítače kontrolovat svislost výtyčky s přijímačem. To umožňuje:

Trimble 360 technologie

Trimble je v současnosti jediným výrobcem, který na rozdíl od slibů budoucích rozšíření rovnou dodává přijímač, který je schopen aktivně zpracovávat signál ze všech dostupných i připravovaných GNSS systémů, např. GPS, GLONASS, Galileo, Beidou (Compass), QZSS, aj. Uživatel získává:

Trimble xFill™ technologie

I když ztratíte příjem korekcí, např. díky výpadku signálu mobilního operátora, přijímač je schopen pokračovat dále v měření s využitím moderní technologie Trimble RTX. Po dobu až 5 minut máte možnost měřit i tam, kde ostatní jen čekají...

Trimble R10 GNSS přijímač je vybaven nejmodernějšími komunikačními technologiemi, které umožňují např. vzdálenou správu přijímače, využít jej jako Wi-Fi HotSpot pro připojení k internetu nebo odesílat data z terénu přímo do kanceláře.

Trimble R10 GNSS je součástí konceptu integrované geodézie, tzn. že je ideálním přijímačem pro kombinované měření i s totálními stanicemi. Ovládat jej můžete kterýmkoliv kontrolerem pomocí softwaru Trimble Access a pro další zpracování dat využít kancelářského softwaru Trimble Business Center. Oba softwary jsou k dispozici v češtině a poskytují uživatelům nadstandardní komfort obsluhy.

Při využití služeb nejspolehlivější, nejstabilnější a nejrychlejší sítě referenčních stanic v ČR – Trimble VRS Now je výkon přijímače Trimble R10 GNSS bezkonkurenční.

I vy máte možnost si jej vyzkoušet – obraťte se na distribučního partnera Trimble v ČR – společnost GEOTRONICS Praha, s.r.o.

(th)

vyvěšeno: 09.05.2013
ID článku: 4285

Tento příspěvek zde zveřejnil přispěvovatel Geotronics, firemní příspěvek a nemusí vyjadřovat názory a stanoviska redakce


Z časopisu Zeměměřič č. 13-05a06
[Server] GeodézieGPS [Pošta]