[Home Page]

Jaká byla 49. Geodesia rallye ČR?

O tomto víkendu v sobotu 5. října se sjeli účastníci tradiční Geodesia rallye do Litoměřic. Za pomoci doporučené výbavy (buzola, fixy, průsvitka, izolepa, nůžky, kalkulačka, úhloměr a pravítko) plnili nejrůznější "zeměměřické úlohy". K tomu jim pomáhala jejich vozidla bez rozdílu výkonu - takže soutěžila "kachna" Citroen 2CV třeba s SUV Mitshubishi Pinin a jinými vozidly.

V jízdě zručnosti zvítězil Pavel Kalista se svým SUV před Tomášem Kohoutem (Škoda Fabia Combi) a třetími v pořadí - Rosťa Kracík (Mitshubishi L200) a Martin Teska (Škoda 120).

Letos se jelo směrem do Bohušovic, Brozan, Chotěšova, Břežan, Radostic, Kostelce a do cílového města Budyně nad Ohří. Tuto etapu zvládli všichni bez problému. Největším oříškem byl odhad/měření výšky elektrického sloupu, kde jen málokdo se vešel do tolerance 20%.

Následoval Pěší mikrozávod, ve kterém soutěžící poznali krásu tohoto městečka. Nejen vodní hrad, náměstí, ale i místní křivolaké uličky a částečně přilehlé okolí navštívili závodnící při hledání objektů na fotografiích v místech vyznačených v mapě bývalého pozemkového katastru.

Závěrečnou etapu s cílem v Automuzeu v Terezíně, protáhla závodníky do Nížeboh, Dušník, Chvalína na rozhlednu Stonehill, kde určovaly azimut na Hazmburk či počítaly příčky žebříku. Jako každý rok během cesty měly posádky za úkol najít objekty na fotografiích a zapsat jejich pořadí. To se spolu s projetím slepé mapy u Počapel stalo rozhodující pro výsledné pořadí. Slepá mapa byla obohacena o možnosti výjezdů z jednotlivých bodů. Např. podle toho, kdo z osobností se narodil v den rallye (Václav Havel), kdy byly založeny Počaply (za Přemysla Otakara II.). Tato etapa tedy rozhodla o vítězi letošní rallye, kterými se opět stali bratři Kohoutové - Tomáš a Honza, před Dufkovými a posádkou R. Kracík - M. Sailer.

Po dojetí do cíle si soutěžící prohlédli automuzeum s exponáty z dob minulých a přesunuli se do litoměřické Italské restaurace, kde proběhlo vyhlášení výsledků jednotlivých kategorií.

Rallye neúnavně organizuje občanské sdružení Viva Geodesia. Letošní ročník se vydařil po všech stránkách. Na startu jubilejního 50. ročníku se za rok opět sejdou v Litoměřicích nadšenci nejenom z řad geodetů.
Jízdní výkazy, itineráře, fotky, výsledky naleznete již nyní na http://geodesiarallye1.webnode.cz/

Viktor Němec

vyvěšeno: 07.10.2013
ID článku: 4352
další informace: geodesiarallye1.webnode.cz/


Z časopisu Zeměměřič č. 13-09a10
[Server] RůznéZ domova [Pošta]