[Home Page]

Vyhrajte na stránkách Kartografie Praha

60 let od založení Kartografie Praha připomíná společnost poznávací soutěží na svých webových stránkách. Tvrdil jsem organizátorům, že pomocí vyhledávání obrázků v Google se může hra stát pro všechny velmi snadnou a chtěl jsem pro naše čtenáře připravit návod, jak v Google vyhledávat pomocí fotky.

Výsledek se dostavil nečekaně brzy a velice jsem se nasmál. Zkuste to také:
1)
Na stránce vyhledávače Google najděte ikonu fotoaparátu nebo záložku fotografie/obrázky... (záleží na vašem nastavení stránky vyhledávače).
2)
Google po vás bude chtít zadat adresu obrázku z webu.
3)
Adresu zjistíte na stránkách www.kartografie.cz tak, že na obrázek kliknete pravým tlačítkem myši a zvolíte Kopírovat adresu obrázku. Případně zvolte Zobrazit obrázek a jeho adresa se zobrazí v příkazovém řádku.
4)
Mělo by následovat načtení obrázku do Google, možná i doplnění pomocného text - já bych zvolil z popisu soutěže soubor lidových staveb, ale nic z toho dělat nemusíte, protože stačí jen odeslat správnou odpověď emailem na uvedenou adresu. Hlavně neprozraďte, jak jste se k výsledku dopátrali. Soutěž je takto mnohem snažší, než se zdálo nebo organizátoři zamýšleli.

Tento text je poplatný stavu v pátek 13. prosince 2013. Soutěž probíhá až do 31. prosince 2013. Já vyluštil pomocí Google již minulé kolo, kdy se jednalo o kamenné srdce na Hrádečku Václava Havla. Google to nabídle hned jako druhý výsledek. V tomto kole by to asi tak snadné nebylo bývalo bylo, ale je. :-)
Tak postupujte podle zveřejněných bodů a skanzen lehce uhádnete. Vypadá to, že Kartografie udělala mnohým opravdu veselé Vánoce. :-D

R. Petr

vyvěšeno: 13.12.2013
ID článku: 4392
další informace:www.kartografie.cz
www.google.cz


Z časopisu Zeměměřič č. 13-11a12
[Server]
Kartografie
Různé Zajímavosti
Z domova
[Pošta]