[Home Page]

Newsweek v tištěné podobě se vrací

Je to přesně rok, co vyšlo poslední tištěné vydání zpravodajského týdeníku Newsweek. Tedy poslední ve Spojených státech a na mezinárodním trhu. Od prosince 2012 americký Newsweek i jeho mezinárodní verze, která se prodávala i u nás, zmizely z prodejních míst, ovšem titul dál žil na internetu v digitální podobě.

Nyní se objevila zpráva, že se od ledna či února Newsweek na papíře opět vrátí – ve verzi o 64 stránkách, která má v průběhu roku dosáhnout podle propočtů nového vydavatele, společnosti International Business Times (IBT) prodaného nákladu kolem 100.000 výtisků – pro srovnání: na začátku 90. let byl náklad Newsweeku 3,3 milionu výtisků, v roce 2010 1,5 milionu výtisků.

Návrat Newsweeku k tištěné podobě považuje deník The New York Times za dobrou zprávu pro tištěné časopisy. V čem je ale návrat jednoho titulu, navíc zatím pouze předpokládaný – je také otázkou, jak velký zájem o zpravodajský týdeník na papíře budou američtí čtenáři mít a zda nepůjde jen o krátkodobou záležitost – důležitý pro celý trh s tištěnými časopisy?

Více se dozvíte v článku Milana Krumla na http://www.mediar.cz, který má odkaz níže. Zajímavé ale je, že příjem nebude primárně založen na tištění reklamy, ale na předplatném.
Podle amerických médií se navíc změnila i další věc: ti, kteří si dnes předplácejí tištěná média, jsou ochotni zaplatit víc, pokud tomu bude odpovídat obsahová kvalita a také prestiž titulu.

Uvidíme, co papírový Zeměměřič. Udrží se díky vám - předplatitelům? Máte už zaplaceno předplatné na tento rok?

redakce

vyvěšeno: 10.01.2014
ID článku: 4410
další informace: www.mediar.cz/newsweek-v-tistene-podobe-se-vraci/


Z časopisu Zeměměřič č. 14-01a02
[Server]
Přečtěte si
Zajímavosti Ze zahraničí
[Pošta]