[Home Page]

Přečtěte si knihu dříve, než vás budou bolet kolena

Na celém světě trpí až 80 % lidí bolestmi pohybového aparátu, které omezují během běžných činností v práci anebo sportu. Delším trváním dochází ke snížení pohybové funkce a výkonnosti v práci, psychické deprivaci a v neposlední řadě narůstají ekonomické náklady vynaložené na péči. Tomu všemu lze zabránit včasnou edukací. Nezapomeňte, že nejlepší cestou pro pacienta a celou společnost je možnost naučit pacienty léčit se autoterapií. Každý pacient si zaslouží dozvědět se tuto informaci a každý terapeut by mu měl tuto možnost autoterapie nabídnout.

Robin McKenzie je autorem řady knih pro odborníky, ale i pro běžnou populaci a právě poslední z nich je knížka o autoterapii bolestí kolenních kloubů „Léčíme se koleno sami“.

Robin McKenzie se narodil v roce 1931 v Aucklandu na Novém Zélandu a zemřel dne 13.5.2013 ve věku 82 let. Vytvořil své vlastní vyšetřovací a léčebné metody a v průběhu 60.let patřil mezi mezinárodně uznávané odborníky v diagnostice a léčbě bolestí zad. McKenzie metoda Mechanické diagnostiky a terapie je nyní vyučována a praktikována celosvětově a nezahrnuje pouze léčbu problémů páteře, ale také končetin (např. ramena, kyčle a kolena). Úspěch McKenzie metody zaujal mnoho odborníků po celém světě. V současnosti je to nejvíce sledovaný diagnostický a léčebný systém bolestí hybného systému (www.mckenziemdt.org). V roce 1982 založil McKenzie mezinárodní institut, který má nyní celkem 28 poboček po celém světě. V roce 2004 byl nahodilým průzkumem mezi fyzioterapeuty Americkou společností fyzioterapeutů vybrán jako člověk, jehož práce je pro všechny největším přínosem v běžné praxi.

Kniha je vhodná hlavně pro skupinu kolem třiceti let věku a starších, u kterých se začínají projevovat mechanickým způsobem bolesti kolene. Tyto bolesti jsou častým projevem běžného procesu stárnutí, doprovázeného sedavým způsobem života a nedostatkem sportovních aktivit obecně. Hodně lidí se domnívá, že by měli při bolesti v koleni odpočívat a nehýbat se, ale v mnoha případech je tomu naopak.

V knize “Léčíme si koleno sami” se dozvíte, jak postupovat po poranění kolene, včetně objasnění všech stádií péče po poranění. Současně se naučíte, jak preventivně předcházet nebo minimalizovat bolesti kolene. Informace v knize jsou určené i lidem, kterým byla diagnostikována artróza kolene.

“Léčíme si koleno sami”( Robin McKenzie, Grant Watson a Robert Lindsay) obsahuje:

Více o dalších knížkách na uvedeném odkazu.

McKenzie Institut

vyvěšeno: 11.02.2014
ID článku: 4426
další informace: www.mckenzie.cz/produkty/produkty.htm


Z časopisu Zeměměřič č. 14-01a02
[Server]
Geodézie
Různé Zajímavosti
Vševědna
[Pošta]