[Home Page]

HSI nově poskytuje data katastru nemovitostí

Praha 25. 3. 2014: HSI, spol. s r.o. dlouhodobě nabízí svým zákazníkům využívání dat Registru územní identifikace, adres a nemovitostí (RÚIAN) přímo ve svých aplikacích. Vzhledem k silné potřebě zákazníků získat i další informace, jako jsou např. informace o vlastníkovi, jiné právní vztahy nebo nabývací tituly, se společnost HSI rozhodla nabídku služeb rozšířit i o údaje katastru nemovitostí.

Data, která společnosti HSI poskytuje Český úřad zeměměřický a katastrální (ČÚZK) na základě smlouvy o šíření údajů katastru nemovitostí, se importují do lokální databáze HSI. Na základě individuálních požadavků zákazníků HSI poskytuje komplexní službu Zajištění dat katastru nemovitostí, tzn. tedy nejen provádění importu dat např. do GIS aplikací vč. nadstavbových software HSI (ProGEO, HSI Tools, GmP, POZEM), ale také jejich fyzické obstarání a vyúčtování v rámci jediné smlouvy.

Zákazník nemusí zpracovávat a zasílat žádost o data na ČÚZK, data následně vyzvedávat a předávat k zajištění importu. Věříme, že toto usnadnění naši zákazníci ocení, říká Ing. Jiří Lagner, ředitel strategie. Neocenitelným přínosem pro zákazníka je tedy i redukce administrativních nákladů a nákladů spojených s importy a definovaným rozsahem dat, která HSI nabízí jak ve kvartální, tak i měsíční periodě aktualizace.

firemní příspěvek HSI

vyvěšeno: 25.03.2014
ID článku: 4446

Tento příspěvek zde zveřejnil přispěvovatel firemní příspěvek HSI a nemusí vyjadřovat názory a stanoviska redakce


Z časopisu Zeměměřič č. 14-03a04
[Server]
Katastr nemovitostí
GIS Software
[Pošta]