[Home Page]

O tunelování GEODISU

píše dnešní (29. května 2014) MF Dnes jako úvodní článek na straně 1 a téma pokračuje i na str. 2.

Článek bude dostupný také v Monitoringu odborného tisku, který provozuje ODIS VÚGTK. Názvy článků jsou Firma se topí v dluzích, její šéf dotuje Paroubka a Paroubka sponzoruje šéf zadlužené firmy .

V článku se píše, že právník Petr Michek je rok generálním ředitelem geodetické firmy Geodis Brno a prokuristou dceřinných společností.
Ještě před pár lety šlo o nejprestižnější firmu v oboru s tržbami kolem půl miliardy korun a ziskem přes 10 milionů. Poté, co před třemi lety převzal firmu nový majitel - pozemkový magnát Miloš Červenka, se léta vitální firma začala nečekaně dostávat do potíží.

Michek situaci komentoval slovy: V tuto chvíli bojujeme o to, aby společnost přežila a zachovala se pracovní místa bezmála 200 zaměstnanců.
Bývalí manažeři, klíčoví zaměstnanci a lidé znalí prostředí Geodisu Michkovo tvrzení o záchraně podniku zpochybňují. Bývalý generální ředitel Geodisu a jednatel Ondřej Tomas říká: ...nový vlastník začal místo rozvoje vyvádět z firmy peníze. Například prostřednictvím smluv na poradenské služby se spřízněnou společností bylo z Geodisu vyvedeno zhruba 70 milionů korun. Podle Tomase se peníze dostávaly z firmy tak, že byly uzavírány smlouvy, u nichž nebylo plnění. Když jsem to zjistil a nechal platby zastavit, byl jsem odvolán.
Miloš Červenka považuje situaci kolem firem za standardní s ohledem na hloubku transformace, kterou zmiňované subjekty musely projít, aby uspěly v konkurenci.

Vedení Geodisu nyní najdeme ve stejné budově na pražském Smíchově, kde jsou kanceláře strany LEV 21 a firem spojených s magnátem Červenkou....

Text převzatý z MF Dnes je podstatně krácen redakcí Zeměměřiče.

redakce

vyvěšeno: 29.05.2014
ID článku: 4504
další informace:www.vugtk.cz/monitor/public/
www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Noviny-Dal-penize-Paroubkovi-pritom-sam-dluzi-321047


Z časopisu Zeměměřič č. 14-05a06
[Server]
Různé
Přečtěte si Zajímavosti
[Pošta]