[Home Page]

Satlab uvádí na trh nový GNSS přijímač SL600

– pozoruhodně odolný, výkonný a komunikující v češtině

Satlab Geosolutions, s.r.o., je pobočkou švédského výrobce geodetických přijímačů vysoké kvality. Již několik let z České republiky úspěšně zajišťuje prodej a distribuci celé škály produktů Satlab do celé Evropy.

Letos byl na veletrhu Intergeo poprvé představen zcela nový a inovativní GNSS přijímač SL600, který si nyní hledá své zákazníky také v Česku. Tento přístroj je následovníkem populárního systému SL500; stejně jako u svého předchůdce se u SL600 jedná o geodetický GNSS systém tzv. all-on-the-pole pro RTK, kdy je přijímač kompaktně spojen s přesnou GNSS anténou a geodet v terénu jej ovládá přes robustní záznamník na anténní tyči.

V srdci každého robustního přístroje se nachází nejmodernější 6G technologie a Trimble GNSS deska podporující veškeré v současnosti dostupné družicové signály: GPS, GLONASS, BeiDou, Galileo, QZSS a SBAS. Tím je zaručena spolehlivá operatibilita i v těch nejnáročnějších podmínkách s nedostatkem GNSS družic.

Nedávné testy ukázaly pozoruhodnou odolnost přijímače. Pro výrobu byl využit velmi lehký a zároveň pevnostně stabilní materiál: slitina Xenoy. Přístroji o hmotnosti 1,2 kg neublíží ani pád ze tří metrů ani ponoření do vody do hloubky 1 metru. Zcela ojedinělá je možnost pracovat v režimu RTK až 20 hodin bez přerušení – baterie jsou navíc vyměnitelné za provozu.

Přijímač SatLab SL600 používá operační systém Linux zajišťující snadnou implementaci nových funkcí v budoucnosti. Firmware bude například možné aktualizovat automaticky přes bezdrátové připojení k internetovému serveru. Uživatelé budou na možnost upgradu upozorněni přímo samotným přístrojem. Politikou firmy Satlab je nabízet veškeré upgrady firmware všem uživatelům zdarma.

Systém SL600 je k dispozici s různými komunikačními moduly. Každý přístroj v sobě obsahuje 3G modem, Bluetooth a připojení přes porty USB a RS232. Uživatel si také může zvolit konfiguraci s interní UHF rádiem typu Pacific Crest XDL. Toto rádio je zabudováno uvnitř jednotky a umožňuje komunikaci se všemi jinými výrobci GNSS použivající stejný typ komunikace UHF. Jako praktičnost hodnotí uživatelé rovněž funkci vestavěného reproduktoru, který uživatele hlasově upozorňuje na stav zařízení, a to dokonce i v češtině.

Systém SL600 zahrnuje také kompaktní kufřík s terénním záznamníkem a softwarem Carlson SurvCE, vhodným pro ve­škeré aplikace v oblasti geodézie, stavebnictví, inženýrských sítí a GIS. Program SurvCE je na českém trhu již velice populární (rovněž jako Fast Survey prodávaný přes firmu Spectra Precision/Ashtech) a má vlastní certifikaci od ČÚZK pro práci v režimu RTK v sítích Czepos nebo Trimble VRSNow. Software v sobě zahrnuje korekci polohy v českém a slovenském systému S/JTSK-05, což pro uživatele znamená, že jakmile se připojí k RTK síti v režimu Ntrip, může okamžitě začít měřit bez nutnosti používat kontrolní geodetické body.

Kontaktujte nás: www.satlabgnss.com
Facebook Satlab GNSS
helena@satlabgnss.com
Šafaříkova 1059, Jičín
On line technická podpora 24 hod. denně

redakce

vyvěšeno: 27.11.2014
ID článku: 4628
další informace: www.satlabgnss.com


Z časopisu Zeměměřič č. 14-11a12
[Server] GeodézieGPS [Pošta]