[Home Page]

Vznikla Aliance pro bezpilotní letecký průmysl

Aliance pro bezpilotní letecký průmysl vznikla v návaznosti na workshop RPAS v Telči (podzim 2014). Založila ji firma UPVISION společně s firmou Robodrones na přelomu loňského a letošního roku, ačkoliv se na ní pracovalo již od loňského března.

Asociace se orientuje na celý průmysl RPAS komplexně (ne pouze na specifický segment trhu – provozovatelé, výrobci, distributoři, věda a výzkum apod.) a s velkým důrazem na zástupce univerzitních a výzkumných pracovišť.

Prezidentem Aliance je doc. ing. Jindřich Ploch, CSc. (bývalý ředitel ÚCL), ředitele je Jakub Karas. Asociace má také plán pracovních skupin - více informací je na webu Aliance www.uava.cz
Zde se budou přidávat novinky a další sekce, jelikož aktivity Aliance jsou obsáhlé, např. jednala se zástupci pojišťoven, jednala na ÚCL a zástupci Aliance jsou v meziresortní komisi na Ministerstvu dopravy. Na začátku února se bude řešit novela zákona a Aliance chce podávat věcné podněty. Členové Asociace diskutovali s poslanci ohledně ochrany soukromí z dronů a Asociace připravuje s ÚCL na duben konferenci o bezpilotních leteckých systémech.

Případní zájmci o spolupráci a členství, kontaktujte Aliance pro bezpilotní letecký průmysl.

redakce

vyvěšeno: 02.02.2015
ID článku: 4660
další informace: www.uava.cz


Z časopisu Zeměměřič č. 15-01a02
[Server] DPZFotogrammetrie [Pošta]