[Home Page]

Opakování semináře "Kartografické zdroje jako kulturní dědictví"

Vážené kolegyně a kolegové, přátelé,

náš seminář "Kartografické zdroje jako kulturní dědictví", který pořádáme tento měsíc ve velkém sále budovy ČÚZK, byl během dvou dní po ukončení rozesílání pozvánek plně obsazen. Neustále nám však přicházely další dotazy s žádostmi o účast na semináři. Rozhodli jsme se proto jej opakovat v nejbližším možném termínu.

Dovoluji si proto Vás, na které se nedostalo, pozvat na opakování semináře, které se uskuteční 11. června 2015. Program zůstává stejný - viz link dole www.zememeric.cz/clanek.php?zaznam=4664. On-line registrace na

http://www.vugtk.cz/odis/skoleni/179/detail/

Stará kartografická díla jsou nejen krásným obrazem zachycujícím naši zemi a krajinu v době svého vzniku, ale také zdroj mnoha důležitých informací potřebných i pro dnešní dobu. Dozvíte se proto informace o celém procesu digitalizace starých map atlasů a glóbů. Předvedeme Vám doposud dosažené výsledky v našem projektu řešeném v rámci programu NAKI MK ČR ve VÚGTK společně s Historickým ústavem AV ČR. Dozvíte se ale také výsledky dosažené v dalších partnerských projektech.
Především se však dozvíte kde si můžete sami nejen vyhledávat a prohlížet, ale i porovnávat a využívat stará kartografická díla a to například i včetně 3D modelů glóbů, ve své odborné praxi či jen pro zábavu.

S ohledem na omezenou kapacitu sálu se prosím v případě zájmu registrujte co nejrychleji.

S pozdravem

Milan Talich

vyvěšeno: 04.03.2015
ID článku: 4680
další informace:http://www.vugtk.cz/odis/skoleni/179/detail
www.zememeric.cz/clanek.php?zaznam=4664


Z časopisu Zeměměřič č. 15-03a04
[Server] KartografieHistorie [Pošta]