[Home Page]

Předběžné okruhy hlavních témat konference ISSS 2015

18. ročník renomované konference Internet ve státní správě a samostráve (ISSS) se bude konat ve dnech 13.–14. dubna 2015 tradičně v kongresovém centru Aldis v Hradci Králové. Jarní konferenční akce je tradičním místem setkání špiček domácí politické scény, ministrů, zástupců veřejné správy z ČR i zahraničí, krajských či městských informatiků nebo vysokých manažerů renomovaných firem. Konference se již řadu let koná pod oficiální záštitou předsedy vlády ČR, ministra vnitra, dalších rezortních ministrů a Asociace krajů ČR, visegrádské setkání tradičně zaštiťuje místopředseda Senátu Parlamentu ČR Přemysl Sobotka. Samozřejmostí je účast představitelů obou komor Parlamentu ČR, šéfů státních úřadů, krajských hejtmanů, primátorů měst a řady dalších osobností.

Během dvou dnů konference jako vždy zrekapitulujeme stávající i plánované projekty e-governmentu a budeme diskutovat o tom, kudy se bude elektronizace veřejné správy ubírat dál, poznamenává RNDr. Tomáš Renčín, výkonný ředitel konference. Stranou samozřejmě nezůstanou veřejné zakázky, získávání prostředků za IT projekty, stejně jako problematika mobilních a cloudových technologií, bezpečnější a levnější konektivity nebo v poslední době žhavé téma kybernetické bezpečnosti.

Předběžné okruhy hlavních témat konference ISSS 2015:

Co je v e-governmentu nového? Jak jsou na tom stávající projekty, co s nimi bude dál a co se plánuje?

Jak úspěšně zvládnout vypsání veřejné zakázky? Jak na elektronická tržiště a dynamické nákupní systémy? Co přinese novela zákona o veřejných zakázkách?

Co bude znamenat úplné elektronické podání?

Kde získat prostředky na financování projektů e-governmentu?

Jak si efektivně poradit s rozšiřujícími se možnostmi mobilních a cloudových technologií? A jak se vyhnout jejich nástrahám?

Jak se veřejná správa vyrovná se zákonem o kybernetické bezpečnosti?

Jak optimálně implementovat do procesů ve veřejné správě aktuální trendy?

Kudy ke spolehlivější, bezpečnější a levnější konektivitě i kvalitním službám?

V jakém stavu je veřejná správa ve specifických oblastech využití ICT?

Jak odborná veřejnost vnímá stav českého e-governmentu z různých úhlů pohledu (města a obce, akademická sféra, dodavatelé technologií a služeb)?


Videoklip z konference Internet ve státní správě a samosprávě 2014, 7.--8. dubna 2014, Hradec Králové

redakce

vyvěšeno: 05.03.2015
ID článku: 4681
další informace: www.isss.cz/


Z časopisu Zeměměřič č. 15-03a04
[Server]
Resort ČÚZK
Katastr nemovitostí GIS
Internet Z domova
[Pošta]