[Home Page]

Terminologický slovník v soutěži o Technické dílo roku

Terminologická komise Českého úřadu zeměměřického a katastrálního zprovoznila na konci roku 2014 novou verzi Terminologického slovníku zeměměřictví a katastru nemovitostí na internetu. Lze ji využít nejen k vyhledání definic k téměř 4000 heslům, ale i jako mezinárodní šestijazyčný překladový slovník odborných termínů s ekvivalenty v češtině, angličtině, francouzštině, němčině, ruštině a slovenštině. Slovník je dostupný na adrese www.vugtk.cz/slovnik

Časopis Zeměměřič i Web Zeměměřiče o této aktivitě již v minulosti informoval. Novinkou je přihlášení tohoto projektu do soutěže Komory o Technické dílo roku 2014. Terminologický slovník není zařazen do hlasování veřejnosti, neboť jeho přihláška přišla později, ale bude zařazen do hodnocení přihlášených děl odbornou porotou.

Komora geodetů a kartografů na svých stránkách ocenila, že se takové dílo dostalo do této soutěže, neboť význam a hodnota tohoto díla přispěje také ke kvalitě a prestiži samotné soutěže o Technické dílo roku.

Terminologický slovník je sám o sobě velkým přínosem nejen pro všechny geodety, ale určitě přispěje ke vzájemnému porozumění s dalšími obory, se kterými náš obor přichází do styku. V souvislosti s rozvojem geoinformatiky je nesmírně důležité, aby takové dílo existovalo a jistě bude velmi prospěšné při realizaci projektu GeoInfoStrategie.

Hlasování veřejnosti je přístupné do konce května a tentokrát je nabídka prací docela bohatá. O váš hlas se uchází také časopis Zeměměřič s prací Jak veřejnost vidí katastr?

redakce

vyvěšeno: 22.05.2015
ID článku: 4721
další informace:www.vugtk.cz/slovnik
www.vugtk.cz
www.zememeric.cz/clanek.php?zaznam=4637


Z časopisu Zeměměřič č. 15-05a06
[Server]
Resort ČÚZK
Různé Internet
[Pošta]