[Home Page]

Příběhy míst - Jizerské hory

Dobrý den,
můj kolega Dan Vrbík právě dokončil práci na jednom projektu řešeného v rámci jeho doktorské práce z oboru GIScience. A myslím, že by vás mohl zaujmout. Slíbil jsem, že mu pomůžu s jeho propagací, neb jeho úspěch je závislý na počtu zapojených lidí, kteří mají rádi Jizerské hory, a mají i nějaké znalosti o jejich místopisu.

Toto je jeho úvod k projektu, který je více než vypovídající v základních informacích:
Zajímáte se o historii míst, názvosloví, víte kde hledat informace nebo znáte oblast od Lužických hor po západní část Krkonoš? Zapojte se do projektu Příběhy míst a vyhrajte faksimili vybrané turistické mapy od libereckého kartografa Josefa Matouscheka (1867–1945). Projekt je zaměřen na sběr vrcholů uvedených na Speciální mapě Ještědských a Jizerských hor z roku 1927 a především příběhů a historických souvislostí, které se váží k jejich názvům nebo místům samotným.
Soutěžit můžete od 12. 10. do 31. 12. 2015 na stránkách mapy.fp.tul.cz/pribehymist, kde najdete podrobná pravidla a další informace o projektu. Vyhlášení výsledků a předání cen proběhne na přelomu ledna a února 2016 v prostorách Technické univerzity v Liberci.
Pokud by vás napadla jména lidí, které by projekt zaujal, mohl byste jim prosím zprávu předat?
Děkuji za pomoc

Jiří ŠMÍDA, proděkan pro vědu a výzkum, Fakulta přírodovědně-humanitní a pedagogická, Technická univerzita v Liberci

vyvěšeno: 22.10.2015
ID článku: 4783
další informace:mapy.fp.tul.cz/pribehymist
geoinformatika.tul.cz/cs/student-tul/kontakt/8-daniel-vrbik


Z časopisu Zeměměřič č. 15-09a10
[Server]
Kartografie
GIS Školství
Historie
[Pošta]