[Home Page]

17 změn za den

POZOR, 17 novinek na geoinformační křižovatce GEOinformace.cz v jednom dni jsme ještě nezažili. Je pravda, že počet změn nijak nesledujeme a objevení 20. června 2016 bylo spíše náhodou, když při čtení novinek stále byly nové řádky se stejným datem.

Každého zajímá trochu jiné téma, ale určitě alespoň něco zaujme každého. Není čas dohledávat všechny novinky na webu, ale největší výhodou geoinformační křižovatky je, že se generují aktuality na jednom místě.

Některé informační zdroje se rozjíždějí pomalu a chybovost zdrojů je stále vysoká. Především RSS nemají zdroje validní a tedy těžko lze od nich informace přebírat, ale pomalu se to snažíme s provozovateli zdrojových webů opravovat. Právě dořešujeme geoportál Plzeňského kraje, rozjíždíme Dálkový přístup do katastru...

Pokud vás napadne další zdroj, který by se mohl ještě být na GEOinformace.cz, prosíme napište na info(*)geoinformace.cz
Pokud máte nějaké páky na zdroje na konci úvodní stránky GEOinformace.cz, které mají s RSS problém, předem díky za pomoc.
Pokud jste vlastníky těchto stránek, zkontrolujte si své RSS třeba na https://validator.w3.org/

Pokud si všimnete na geoinformační křižovatce rekordu (18 a více změn) a pošlete nám o tom informaci a budete první, dostanete odměnu - celoroční předplatné časopisu Zeměměřič.
Podrobnější informace o geoinformační křižovatce naleznete na http://geoinformace.cz/cz/infoctenar

redakce

vyvěšeno: 21.06.2016
ID článku: 4886
další informace:www.GEOinformace.cz
validator.w3.org
geoinformace.cz/cz/infoctenar


Z časopisu Zeměměřič č. 16-05a06
[Server]
GIS
Přečtěte si Zajímavosti
[Pošta]