[Home Page]

Digitální mapa Brna získala v USA prestižní ocenění

Na Esri User Conference v kalifornském San Diegu se ve středu 27. června 2016 předávaly ceny Special Achievement in GIS (SAG) Award za významný přínos v oblasti geografických informačních technologií. Každoročně jsou nominovány tisíce projektů z celého světa, z nichž pak oceněné vybírá osobně Jack Dangermond, prezident a zakladatel společnosti Esri. Jedním z oceněných projektů pro rok 2016 je Digitální mapa Brna (DMB).
Ocenění Special Achievement in GIS (SAG) Award se uděluje za významný přínos v oblasti geografických informačních technologií.
Jedním z hlavních cílů projektu DMB bylo zvýšení úrovně a efektivity správy geodat na území města Brna a současně významně zlepšit kvalitu dat samotných. Mezi další cíle patřilo zlepšení kvality dat.

Pro společnost T-mapy se jedná již o čtvrtý projekt, který tuto prestižní cenu získal (2012: Informační systém Státního mapového díla, 2010: Digitální mapa Prahy, 2009: GIS města Brna).

O tom, jak se podařila harmonizace jednotlivých datových vrstev, se můžete přesvědčit v krátkém videu na stránkách společnosti T-mapy.
Výsledek harmonizace jednotlivých datových vrstev naleznete v krátkém videu tamtéž.

redakce

vyvěšeno: 10.07.2016
ID článku: 4887
další informace: www.tmapy.cz/projekt-digitalni-mapa-brna-ziskal-prestizni-oceneni


Z časopisu Zeměměřič č. 16-07a08
[Server]
Kartografie
GIS Přečtěte si
Ze zahraničí
[Pošta]