[Home Page]

Vychází Zeměměřič 3+4/2017

Úvodník:

Digitalizujete?


V resortu se už pomalu s digitalizací katastrálních map končí a začíná se s revizemi a novým mapováním. Průmět pláště budovy do mapy bude u stavby Turning Torso ve švédském Malmö (na obálce) radost měřit a zakreslovat. Však jsme si přímo na místě při spolkovém zájezdu na Intergeo ověřili, že to musejí do jejich pozemkové mapy zakreslovat přímo z plánů.
Digitalizovat se budou nyní zejména ZPMZ. Konference ISSS z počátku dubna upřesnila účastníkům pojen digitální eGovernment. Odborná veřejnost čeká na pozitivní zprávu o rozvoji GeoInfoStrategie, ale ministerský rada Roman Vrba na Vnitru o ni stále mlčí. Tak alespoň přinášíme na vzdělávacím kanále Zeměměřiče na YouTube video s jeho mlčením.
Nechal jsem se unést, ale vlastně jsem chtěl psát o 23 letech digitalizace katastru, o rozhovoru s předsedou resortu na toto téma a také o nové službě pro zeměměřiče v Nahlížení do katastru, které získalo novou funkcionalitu pro vyhotovitele geometrických plánů. Snad vás zaujme také představení odboru, který novou aplikaci připravil, a rozhovor s jeho ředitelem.
Vůbec nedokáži odhadnout, jaký bude ohlas na rozhovor s Václavem Čadou. Buď si řeknete: to je škoda, mohlo to být tak elegantní nebo spíš kdo jsou ti soudruzi z NDR, co udělali chybu?
Všichni máte hodně práce, když vidím, jak hledáte nové zaměstnance, ale kdyby vám zbyla chvilka, můžete digitalizovat své rodinné snímky. Redakční skener vám rádi půjčíme domů: www.zememeric.cz/links/skener. Přeji pěkné jaro a digitalizujte.

Video o novinkách v Geo­InfoStrategii je dostupné z www.GEOinformace.cz
Různé pohledy na digitalizaci katastrálních map a nová funkce pro vyhotovitele GP v Nahlížení do KN - to jsou asi ta základní témata dubnového Zeměměřiče.


Obsah:

Časopis si můžete objednat na www.zememeric.cz/objednavky

Radek Petr

vyvěšeno: 13.04.2017
ID článku: 4962
další informace:www.zememeric.cz/links/skener
www.zememeric.cz/objednavky


Z časopisu Zeměměřič č. 17-03a04
[Server]
Přečtěte si
Úvodník Průvodce číslem
[Pošta]