[Home Page]

IS armády byly doma kritizovány a ve světě oceněny

Studie Armády České republiky byla generální ředitelkou Autodesku Carol Bartz nominována na zařazení do sbírky Computerworld Honors Colection 2003.
Případová studie bude archivována ve 30 zemích jako skvělý příklad využití informačních technologií ve vládních a neziskových organizacích ke prospěchu celé společnosti

San Francisco, Kalifornie, 6. dubna 2003 — Případová studie Armády České republiky o obnovovacích pracích po srpnových povodních v České republice se v neděli 6. dubna na slavnostní ceremoniálu v prostorách sanfranciské radnice oficiálně stala součástí sbírky Computerworld Honors Collection. Ročník 2003 této sbírky byl formálně uložen do globálních archivů a Armádě České republiky byla udělena Medaile za úspěch (Medal of Achievement).
„Computerworld Honors Medal of Achievement je každoročně udělována mužům a ženám z celého světa, kteří díky vizionářskému využití informačních technologií dosáhli mimořádného pokroku pro společnost,“ řekl Patrick J. McGovern, předseda výboru Computerworld Honors a zakladatel společnosti International Data Group.
Carol Bartz, generální ředitelka společnosti Autodesk, nominovala Armádu České republiky v kategorii vládních a neziskových organizací. Případová studie české armády se nyní stane součástí sbírky více než 300 případových studií v deseti kategoriích z 33 zemí.
Computerworld Honors Collection 2003, jež bude archivována v knihovnách, muzeích, akademických a výzkumných institucích po celém světě, bude sloužit jako primární zdrojový materiál pro učence a jednotlivce, kteří chtějí pomocí informačních technologií vytvořit řešení ke prospěchu společnosti.
„Ročník 2003 pokračuje v mimořádné tradici inovací v oblasti informačních technologií, v nichž služba skutečným lidem, kteří dělají důležitou práci ve skutečném světě, má přednost před čímkoli jiným,“ řekl výkonný ředitel Daniel Morrow. „Tito laureáti jsou zdrojem hrdosti a inspirace.“

Ve shrnutí případové studie se píše:
Použití vyspělých technologií CAD a IT zahrnujících geodetická data pomohlo s rychlou náhradou desítek mostů zničených povodní. Postižené oblasti se tak mohly rychleji znovu postavit na nohy.

„Program Computerworld Honors každoročně vyhledává a oceňuje jednotlivce z celého světa, jejichž vizionářské využití informačních technologií přispělo k pozitivním změnám v sociální, ekonomické a vzdělávací oblasti,“ řekl Bob Carrigan, prezident a vydavatel časopisu Computerworld. „Novátoři zastoupení v této sbírce byli označeni významnými osobnostmi odvětví IT jako skuteční průkopníci ve svých oborech.“
Případové studie sbírky 2003 Computerworld Honors Collection jsou k dispozici na webu www.cwheroes.org. Celá sbírka je zde k dispozici pro učence, výzkumníky a širokou veřejnost z celého světa. Kromě toho je sbírka distribuována partnerským archivům po celém světě. Mezi partnery patří některé z nejlepších výzkumných a akademických institucí na světě. Globální archivy tvoří více než 100 institucí ve více než třiceti zemích, které mají ve svých archivech a knihovnách sbírku Computerworld Honors Collection. Od založení v roce 1988/89 program Computerworld Honors hledá a oceňuje jednotlivce, kteří prokázali vizi a iniciativní vedení při nápaditém používání informačních technologií v deseti kategoriích: obchod a související služby; školství a akademie; ekologie, energetika a zemědělství; finance, pojišťovnictví a reality; vládní a neziskové organizace; výroba; média, umění a zábava; medicína; věda; doprava.

rp

vyvěšeno: 07.04.2003
ID článku: 720
další informace: www.cwheroes.org/his_4a_detail.asp?id=4553


Z časopisu Zeměměřič č. 03-05
[Server] GISZe zahraničí [Pošta]