[Home Page]

Proč je Claire Coombsová nejslavnější zeměměřička ?

BRUSEL (12.4.2003)- Belgický princ Laurent se druhou dubnovou sobotu konečně ve svých 39 letech oženil, což není ani tak moc zajímavé pro naše čtenáře, kdyby jeho vyvolenou nebyla blonďatá zeměměřička Claire Coombsová. "Nevěsta měla na sobě bílé šaty, krajkový závoj předávaný v královské rodině z generace na generaci a dvoumetrovou vlečku. Princ byl v uniformě válečného námořnictva, s hodností kapitána fregaty," tak popsala tisková agentura významnou událost Belgie těchto dnů.
Belgičany dojímá, že do manželství vlezl už i téměř čtyřicetiletý Laurent,černá ovce královské rodiny, zlobil a výtržník, který dlouho dělal králi Albertovi II. více starostí než radostí. Lidem je blízký i kvůli své lásce ke zvířatům a početným ekologickým aktivitám.
Křehká Claire se k metrákovému synkovi prý hodí i proto, že je v rodině první vetřelkyní nešlechtické krve. Při civilním obřadu na bruselské radnici se starosta Freddy Thielemans docela bavil přesnou aplikací belgických předpisů, které vyžadují, aby každou formulku včetně nezbytného "berete si..?" opakoval francouzsky, vlámsky a německy. Laurent si s tím starosti nedělal - na všechny otázky odpovídal jednoznačným "oui- ja", případně "ja-oui". Laurent nemá šanci usednout na belgický trůn a podle všeho si to ani nepřeje. Přesto fotografie a filmové záběry ze svatby prince Laurenta se zeměměřičkou Claire zaplnily první strany barevných deníků a naplnily první minuty zpravodajských televizních relací v celé Evropě. Znáte ještě slavnější zeměměřičku než je Claire Coombsová?

Petr Skála

vyvěšeno: 14.04.2003
ID článku: 724

Tento příspěvek zde zveřejnil přispěvovatel Petr Skála a nemusí vyjadřovat názory a stanoviska redakce


Z časopisu Zeměměřič č. 03-04
[Server] ZajímavostiZe zahraničí [Pošta]