[Home Page]

Zeměměřič, který republiku objel na kole za 11 dní

Petr Donth už skoro deset let pracuje jako zeměměřič. Jeho největší hobby je cestování. Stopem už projel řadu evropských států a podíval se tak i na Blízký východ nebo do severní Afriky. Je znám jako muzikant, který pátým rokem zpívá a hraje na harmoniku v bluesové kapele. V létě 2003 se mu podařilo na kole objet republiku za 11 dní.

Petrovi Donthovi stačilo k projetí trasy obyčejné jízdní kolo. V létě 2003 si sedmadvacetiletý zeměměřič Petr Donth zvolil poněkud netradičí dovolenou, když na kole objel celou Českou republiku. Po jedenácti dnech jízdy s jedním dnem odpočinku měl v nohách přesně 1631 kilometrů. \\\"Chtěl jsem zkusit, jestli to zvládnu, jestli je to v mých silách,\\\" vyznal se ze svého hobby zeměměřič Donth, který z dřívějšího cestování stopem přešel na kolo. \\\"Podobné zkušenosti vás obohacují, dávají vám nadhled do dalšího života. Pomůžou vám řešit věci jinak, než jste to dělali dosud,\\\"prozradil geodet - cestovatel. \\\"Každý člověk, kterého potkáte, vám může říct věc, na kterou čekáte celý život,\\\" dodal.
Jednou se prý na kole dostane až na mys Finisterre, nejzápadnější výspu Španělska, kam kdysi dospělo i poselstvo Jiříka z Poděbrad.
Zdroj: Rovnost 24.11.2003

Petr Skála

vyvěšeno: 28.11.2003
ID článku: 981

Tento příspěvek zde zveřejnil přispěvovatel Petr Skála a nemusí vyjadřovat názory a stanoviska redakce


Z časopisu Zeměměřič č. 03-12
[Server] Zajímavosti [Pošta]