[pošta]             Návštěvnický IS veletrhu Invex Computer '98


    Pokud jste i vy letos navštívili brněnský Invex, mohli jste si všimnout, že informační servis (IS) pro návštěvníky se začíná rozšiřovat. Jeho nová dimenze má 100% elektronickou podobu.
   Poprvé se toto zpracování objevilo již při loňském Invexu, neoficiálně byl NIS spuštěn v rámci Mezinárodního strojírenského veletrhu a v současné době se jedná o jednu ze standardních služeb, kterou můžete využít i Vy. Internetová adresa tohoto NIS je http://bvvnis.bvv.cz, a kdykoliv ji můžete použít. Co zde lze najít? Jedná se o vektorovou mapu areálu BVV, jednotlivých pavilónů a vystavovatelů propojená s podrobnými grafickými a popisnými daty. Po vstupu do NIS je možné vyhledat stánek libovolného vystavovatele a získat informace, které jsou uvedeny v katalogu vystavovatelů.
   Na platformě Autodesk MapGuide vzniká kompletní informační systém, který umožňuje pořadatelské firmě BVV, a.s. veřejně publikovat po Internetu vybrané informace o veletrhu. Poprvé tak oficiálně poskytuje návštěvníkům ucelený grafický informační systém. Publikovaná data jsou výběrem širšího a detailnějšího intranetového (neveřejného) IS, který je využíván pro správu technických informací. K prohlížení vám postačí Internet Explorer nebo Netscape, oba od verze 3.0 s nainstalovaným Plug-inem, který naleznete na domovské stránce www.mapguide.com nebo třeba v Čechách na kapka.fsv.cvut.cz Další veřejně přístupné aplikace programu MapGuide v ČR můžete nalézt např.: volby.spinet.cz - volby do poslanecké sněmovny ČR 1998 . Obdobným způsobem lze zpracovat i třeba databázi geodetických firem na internetu.
  (vš)


Z časopisu Zeměměřič č. 11+12/98         [GIS]     [Server]