[Home Page]            

Anketa novinářů klubu FIJET o nejzajímavější publikace roku 2000


    PRAHA (24. 1. 2001): Novináři, píšící o cestovním ruchu, sdružení v Klubu novinářů FIJET již počtvrté určili nejzajímavější vydavatelské počiny propagující ČR. V anketě o zajímavou mapu, pozoruhodného průvodce a propagační regionální materiál o cestovním ruchu za rok 2000 nejvíce hlasů získaly Panoramatická mapa - průvodce Kutná Hora vydaná v ATP Jihlava, publikace Kartografie Praha 555 památek lidové architektury ČR a barevný sešit Jižní Morava vydaný okresními úřady ve spolupráci s Českou centrálou cestovního ruchu.

   V kategorii kartografických děl byly pro zajímavost dále nominovány Autoatlas ČR 1 : 150 000 (Kartografie Praha), První fotbalový atlas světa (INFOKART), soubor turistických map 1 : 50 000 (SHOCart), edice cykloturistických map 1 : 100 000 (Klubu českých turistů), Orientační plán Praha 1 : 20 000 (Marco Polo) a Technické mapy ČR - Vojenské památky (BAT Program).

   V kategorii průvodců byly ještě v nominaci Průvodce po Čechách, Moravě, Slezsku (Soukup + David Praha), Šumava - průvodce na cestu (Rebstock), Edice historicko-turistických průvodců Jižní Plzeňsko (Procházka - nakladatelství Českého lesa), Edice cykloprůvodců - Těšínské Slezsko (SHOCart), Kamenný klíč Hrady a zámky (Sučková) a Hotel Guide 2001 (Computer Press).

   V kategorii propagačních materiálů novináři kromě publikace Jižní Morava vybírali ještě z následujících tiskovin: Tábor (Město Tábor), Krkonoše, Pojizeří, Český ráj (Okresní úřad Semily), Sdružení obcí Sedlčanska (Sdružení obcí Sedlčanska), Okres Příbram (Okresní úřad Příbram) a z dalších publikací České centrály cestovního ruchu.

   Nominaci provedla pětičlenná skupina, ve které byli odborníci a znalci geografie, kartografie, žurnalistiky a státní správy a prodeje publikací o cestovním ruchu. O pořadí rozhodlo třicet členů Klubu FIJET. Mezi nimi jsou současní i bývalí významní novináři a redaktoři například z České televize, z Českého rozhlasu, z deníků Právo, Sport, významných odborných časopisů, dále cestovatelé, geografové, fotografové, filmoví dokumentaristé, ale i pedagogové a spisovatelé.

   

Petr Skála
člen výboru Klubu FIJET

    Vyvěšeno: 10.4.2001


Z časopisu Zeměměřič č. 4/2001
[Server] [Vime - Vite] [Pošta]