[Home Page]            

Trimble představil svůj komplexní zeměměřičský "Toolbox = Kufřík"


    SUNNYVALE, USA (14. 2. 2001): Trimble představil svůj nový "Trimble Toolboxt" - nejpokročilejší a nejkomplexnější soupravu geodetických nástrojů dostupných od jedné firmy.

   "Kufřík" přináší sadu nástrojů navržených pro urychlení a zautomatizování pracovního procesu zeměměřiče za účelem zvýšení produktivity jeho práce. Zahrnuje všechny prvky celkového řešení včetně různých terénních zeměměřických systémů a kancelářských softwarů. Od mechanických totálních stanic přes RTK GPS systémy po systémy pro přesnou nivelaci - cokoli by mohl zeměměřič potřebovat od návrhu po kompletaci, je nyní dostupné z jediného zdroje - od firmy Trimble (zahrnující dnes značky Geodimeterr, Zeiss Geodetic Systems a Trimble).

   V rámci řešení Integrated Surveyingt Trimble představil systém GPS Total Stationr 5700, snadno použitelný modulární systém pro všechny typy zeměměřických úloh včetně kontrol, měření, projektů, vytyčování a mapování - od návrhů ke kompletacím. Přijímač lze upevnit na odlehčenou výtyčku nebo nosit v batohu na zádech. Systém lze samozřejmě upevnit na stativ, vozidlo, člun nebo televizní anténu.

   GPS Total Stationr 5700 se skládá ze čtyř hlavních složek: nového GPS přijímače 5700 se zabudovaným radiovým RTK modemem; nové, vysoce výkonné antény Zephyrt; kontroléru Trimble TSC1t, pracujícího za pomoci softwaru Trimble Survey Controllert; softwaru Trimble Geomatics Officet. Systém může být navíc propojen se softwarem pro projektování stavebního inženýrství Terramodelr - další složkou z Trimble Toolbox.

   V jádru systému pak pracuje GPS přijímač poslední generace (technologie Maxwell 4 ASIC). Nový čip zaručuje vysokou rychlost, dlouhou životnost baterií, lepší zaměřování satelitů a vyšší přesnost v extrémních podmínkách. Přijímač také zahrnuje zabudovaný radiový modem a RTK technologii, která pokrývá čtyřikrát větší oblast oproti obvyklým RTK.

   Přijímač váží spolu s anténou, bateriemi pro celodenní práci, vestavěnou dobíječkou a radiem 1,4 kg - také díky plášti ze slitiny magnesia, která je lehčí než hliník a přitom o 30 % pevnější.

   

(zs)

    Vyvěšeno: 10.4.2001


Z časopisu Zeměměřič č. 4/2001
[Server] [Vime - Vite] [Pošta]