O přezdívce Menhart

Náhodou jsem zavítal na skvělý server www.Bohoušek.cz a náhodou jsem tam objevil výzvu na ozřejmování přezdívek.. Tak jsem Alpínovi a Carmenovi pro radost taky pár slov sepsal.

Menhart (Praha - Stínadla)
Asi v r. 1980 jsme byli na "husitském" táboře v Chotovinách na motivy komiksu v Abc Hlásenická tvrz. Proradný Menhart tam schoval táborovou kárku a to odstartovalo velké pátraní, kdo je Menhartem. Dlouho jsem byl jako instruktor mimo podezření, ale nakonec mě usvědčili.
   Chtěl jsem mít taky nějakou zvláštní přezdívku, jako měl třeba můj starší kamarád Everel, tak jsem si Menharta nechal i po táboře a snažil se jménu napravovat reputaci. Menhartů bylo v naší historii několik, ale nejčastěji se setkávám právě s tím Menhartem z Hradce, který třeba na hradě Velhartice ukryl před husity české korunovační klenoty. Zvláštní náhodou jsme od 1988 právě pod Velhartice začali jezdit na tábory a stalo se to tam mým druhým domovem. Dokonce jsem váhal o navrácení hradu v restituci.
   Přezdívky mě fascinují už dlouho a nelíbí se mi, když se používá před přezdívkou celé jméno. Mnohem zajímavější je přeci pojmenování třeba Mimoňský Akéla. Bobří stopu a Bohouška jsem již několikrát žádal, ať mě ve foglarovském světě říkají normálně jen Menharte. Skautské a trampské přezdívky prý STB hrozně rozčilovaly a to mi je velmi sympatické. Cítím, že přezdívka je víc než jméno. Je to kus života a velký závazek.
   Ještě perlička na závěr: Před těmi zhruba 25 lety jsem chtěl za každý rok nošení přezdívky si připsat jedno "n". Brzy jsem si to rozmyslel, neboť dnes bych vás zdravil:
   Ahoj

Mennnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnhart (Me25nhart)Ještě pár zbytečných odkazů některých referencí:
http://vystrihovanky.free-web.cz/galerie_Hlasenice.htm
http://www.hrady.cz/index.php?OID=317
http://www.hrady-zamky.cz/hrad-velhartice/
http://www.sumavanet.com/vopin/velhartice/velhartice.htm
http://www.retour.cz/mesta/velhartice/hrad.htm
http://www.zememeric.cz/foglar/pdf/velhartice.pdf
http://bohousek.novinar.cz/aktualne/galerie02/tleskac/mjt02-83.htm
http://bohousek.novinar.cz/aktualne/comments.php?op=Reply&pid=0&sid=2001032652