[Home Page]            

Jaký si to uděláš, takový to máš...

zpívají Chinaski v jedné své písničce. Jak bude vypadat svět v novém tisíciletí nelze předvídat. Budoucnost bude vypadat přesně tak, jak si ji vytvoříme. Platí to pro náš obor, katastr, kulturu, politiku, dodržování zákonů i pro svobodu slova. Bezpochyby to platí pro všechny obory lidské činnosti.

  Nelze čekat na místě na cosi se založenýma rukama. Nelze se domnívat, že někdo něco za nás vyřeší, udělá, či připraví k naší 100% spokojenosti. Pokud selžou politici, lid jde i do ulic. Pokud pochybí úředníci, jsou podrobeni nemilosrdné kritice. Pokud nevyjde projekt, je ukončen a pokud selže firma, je převálcována jinou. Stejné platí i pro náš obor. Budeme-li příliš zahleděni do sebe, doplatíme na to. Toto také bezpochyby platí obecně.

  Konec, nevím, co k tomu ještě dodat. Snad jen to, že jsem vlastně psal o ISKN (s. 29, 36, 38), o psovi Bartovi (s. II), o GPS (s. 36), ale i o ČT, rozjíždějícím se vlaku geoinformatiky, aj. Nezmínil jsem rozhovor v libozvučné slovenštině (s. 3.), přehled loňských událostí (s. 16), nové "cédé" výzkumáku (s. IV) atd. V čísle máme málo místa. Bodejť ne, když musíme vydat obsah loňského ročníku, který má o 2 strany více než minule. Jaké jsme si to loni udělali, takové to v tomto čísle máme.

  P.S.: Časopis máte pro rok 2001 předplacen pouze pokud nemáte u adresy červené razítko. Více na přebalu!
   
Radek PETR

    Vyvěšeno: 16.2.2001


Z časopisu Zeměměřič č. 1+2/2001
[Server] [Pošta]