GeoMax Zenith60

BIM

Technologické fórum se zaměří na BIM a blížící se milníky českého stavebnictví

Technologické fórum 2019

Digitalizace stavebnictví a rekodifikace stavebního práva jsou hlavními tématy blízké budoucnosti českého stavebnictví. Konference Technologické fórum se zaměří právě na tyto milníky letos 17. září  během prvního dne stavebního veletrhu FOR ARCH.

Jeden úřad, jedno razítko, jedno povolení a také jedno úložiště dat včetně jednoho výkladu stavebního práva a další zjednodušení. To je cílem nového stavebního zákona, na který čeká Česko již více než 20 let a jehož věcný záměr koncem letošního června schválila vláda.

Personální inzerce na webu Zeměměřiče

„Projednat a prosadit takto radikální změnu současného stavu legislativy v oblasti stavebnictví je velmi složité a hledání kompromisů obtížné, je to ale také nesmírně důležité pro další rozvoj České republiky. Ráda bych poděkovala všem resortům a dalším organizacím a institucím za vstřícný a konstruktivní přístup při přípravě a projednání návrhu věcného záměru,“ konstatovala ministryně pro místní rozvoj Klára Dostálová, která bude jednou z diskutujících v panelové diskuze na konferenci TECHNOLOGICKÉ FÓRUM: digitalizace_stavební právo.

Debata odborníků s politiky i prezentace novinek

V úvodu akce se účastníci seznámí s aktuálním vývojem ve stavebnictví z pohledu Petry Cuřínové z Českého statistického úřadu. Krátce poté odstartuje úvodní diskuse, která se zaměří na očekávanou rekodifikaci stavebního práva a digitalizaci stavebnictví.

Účast v diskusním panelu přislíbil vicepremiér a ministr průmyslu a obchodu Karel Havlíček. „Digitalizace je dnes klíčovým tématem průmyslu, stavebnictví nevyjímaje. I zde musíme být inovativní, efektivně a ekonomicky rozumně přenášet poznatky z vědy a výzkumu do praxe. Přetvářet je v konkrétní produkty, které budou moderní a které budou rychle a operativně reagovat na poptávku na trhu. Česká republika tak bude lépe konkurenceschopná a jako inovační lídr bude skutečnou zemí pro budoucnost, Country for the Future,“ prohlásil vicepremiér.

Na Technologickém fóru budou také předseda Svazu měst a obcí ČR František Lukl, člen správní rady Institutu ekonomického vzdělávání Mojmír Hampl a Dušan Kunovský z Central Group. Do debaty se mají zapojit rovněž předseda ČKAIT Pavel Křeček, předseda České komory achitektů Jan KaslFrantišek Korbel ze společnosti HAVEL & PARTNERS.

Od pravého poledne začne v Kongresovém sále výstaviště PVA EXPO PRAHA blok prezentací Digitalizace stavebnictví – vize a současnost. Jednotlivé příspěvky představí praktické uplatnění BIM ve stavebnictví, příklady digitalizace na konkrétních realizacích a vize budoucnosti.  V rámci bloku vystoupí mimo jiné předseda Odborné rady pro BIM Petr Matyáš, dále Václav Švub ze společnosti ABB či Leoš Svoboda, který se zaměří na digitální technickou mapu.

Vstupenka

Vstupenku na konferenci lze objednat na webu www.forarch-forum.cz.

Odbornou garanci nad konferencí převzal Svaz podnikatelů ve stavebnictví.