Technika Geodézie Software

Carlson Layout je také v češtině. Nová mobilní aplikace pro vytyčování bodů a sběr dat v terénu

carlson-layout

Firma Carlson Software představila na podzim loňského roku nový software, který je určen pro zařízení se systémem Android. Firma Data System tento software, který splňuje požadavky pro naprostou většinu prací v terénu, nově lokalizovala do češtiny.

Aplikace Carlson Layout je vhodná pro geodézii, stavebnictví, resp. všude, kde se používají přijímače GNSS RTK, manuální i robotické totální stanice.

Personální inzerce na webu Zeměměřiče

Díky velké knihovně ovladačů můžete software používat nejen s přístroji značky Carlson, ale také s ostatními jako jsou Leica Geosystems, Sokkia, South nebo Topcon.

V závislosti na schopnostech daného GNSS přijímače program přijímá opravy pomocí GSM modemu zabudovaného do antény, řadiče / tabletu nebo UHF rádia.

Vedle měření a vytyčování bodů se s pomocí softwaru dají vytyčovat linie, povrchy a definovanou výšku. Všechny operace lze provádět s mapami jako podkladem, mohou to být Google mapy nebo některá z WMS nebo WMTS webových služeb. Pro vytyčování lze vybrat vytyčovací prvky přímo z CAD souborů.

Data můžete mít uložená také v cloudu, například na Google Disku, ke kterému se software připojí. Carlson Layout pracuje se soubory ve formátech DXF, DWG, TIN a GRID.

Brožura o Carlson Layout v angličtině (PDF)

Software můžete pořídit od firmy Data System, která je prémiovým partnerem Carlson Software pro ČR.