GeoMax Zenith60

Technika Software

Carlson Layout je nový software nejen pro sběr dat v terénu

carlson-layout-software-f

Carlson Layout je nová aplikace pro geodézii, stavebnictví a obecně pro všechny, co používají přijímače GNSS RTK, manuální i robotické totální stanice.

Aplikace je vytvořena pro operační systém Android. Ovládání této polní aplikace je velmi snadné s přehledným rozhraním v českém jazyce. Carlson Layout splňuje požadavky pro naprostou většinu prací v terénu.

Personální inzerce na webu Zeměměřiče

Díky rozsáhlé knihovně ovladačů lze tento software používat nejen s přístroji firmy Carlson, ale také s hardwarem dalších firem, například Leica Geosystems, Sokkia, South, Topcon a dalšími.

carlson-layout-software-1

carlson-layout-software-2

carlson-layout-software-3

V závislosti na schopnostech daného GNSS přijímače umí software přijímat opravy pomocí GSM modemu zabudovaného do antény, řadiče / tabletu nebo UHF rádia.

Vedle měření a vytyčování bodů uživatel může vytyčovat linie, povrchy a definovanou výšku. Všechny operace lze provádět na rastrovém pozadí map Google (silniční mapa, družicové snímky, hybridní mapy), případně s pomocí dat ze služeb WMS nebo WMTS.

Carlson Layout umožňuje uživateli jednoduše pracovat se soubory ve formátu DXF, DWG, TIN a GRID. Dále podporuje cloudové uložiště jako je například Google Disk pro snadnou práci se soubory. Pro vytyčování lze vybírat vytyčovací prvky přímo z CAD souborů.

Partnerem firmy Carlson Software je v České republice firma Data System.