GeoMax Zenith60

Nezařazené

Otevřená data na scénu! Open Data Stand Up ve Vinohradském pivovaru a mnoho dalšího

Za necelé dva měsíce od uveřejnění manifestu Náš stát, naše data se k přidalo už více než 150 jednotlivců i právnických osob. Složení podporovatelů je velmi pestré, rozhodly se nás podpořit významné technologické firmy, start-upy, neziskovky i subjekty veřejné správy.

Milí  přátelé otevřených dat,

děkujeme za podporu manifestu Náš stát, naše data. Za necelé dva měsíce od uveřejnění se k nám přidalo už více než 150 jednotlivců i právnických osob. Složení podporovatelů je velmi pestré, rozhodly se nás podpořit významné technologické firmy, start-upy, neziskovky i subjekty veřejné správy.

Co chystáme v nejbližší době?

Personální inzerce na webu Zeměměřiče

Ve čtvrtek 18. února Vás zveme do Vinohradského pivovaru. Slíbili jsme vybrat datasety, jejichž otevření budeme dále prosazovat. Přijďte nám s tím pomoct naOpen Data Stand Up

Díky podpoře Britského velvyslanectví v Praze nabízíme v úterý 23. února možnost posnídat s Philem Youngem, šéfem online oddělení londýnského dopravního podniku (Transport for London), který má na svědomí otevření tamních dopravních dat. Počet míst je omezen na 25, registrovat se můžete užnyní.

Nejen pro zástupce samospráv bude určen třetí ročník konference o otevřenosti samospráv, tentokrát s podtitulem Otevírejme kraje (a nejen radnice). Koná se v sobotu 5. března. Jeden z odpoledních workshopů se bude věnovat otevřeným datům – pošlete na něj svého zastupitele, nebo se sami přijďte podívat, kam kráčí samospráva. 
 

Přineste svůj nápad na Open Data Stand Up

Mohlo by vás zajímat…

Open State Foundation pořádá soutěž o nejlepší aplikaci nad evropskými otevřenými daty. Máte-li hotovou aplikaci či nápad, a tohle je ta správná motivace, můžete se přihlásit do 1. května.

Městská část Praha 8 udělala zásadní krok k otevření dat, když schválilausnesením rady směrnici a publikační plán. Vlastně se jedná o první plně „nepunkové“ otevření městských dat. Věříme, že MČ Praha 8 ukázala cestu a bude inspirovat další.

Open Data Day letos připadá na 5. března. Pokud něco chystáte, dejte nám vědět – rádi pomůžeme s propagací.

Odkaz: www.otevrenadata.cz/manifest/ www.otevrenadata.cz/aktualni-deni/pomozte-nam-vybrat-data-k-otevreni-prihlaste-se-na-open-data-stand-up/

ID článku (původní web): 4812

Autor textu: Michal Tošovský – Fond Otakara Motejla (a redakce)