GeoMax Zenith60

Technika

Leica BLK2FLY je nový autonomní létající laserový skener

leica-blk2fly-uav-lidar

Firma Leica Geosystems představila BLK2FLY, světově první plně integrovaný autonomní bezpilotní prostředek s LiDARem.

Leica BLK2FLY je autonomní létající laserový skener s pokročilým vyhýbáním se překážkám pro snadné snímání reality z oblohy. Snímá exteriéry budov, stavby a prostředí a vytváří 3D mračna bodů za letu. BLK2FLY je navržen tak, aby se snadno používal: několika jednoduchými klepnutími na tabletu mohou uživatelé nastavit BLK2FLY do vzduchu, aby autonomně skenoval exteriéry budov a jejich prvky, například těžko přístupné oblasti, jako jsou střechy a fasády. Samotné nasazení zařízení je stejně snadné jako jeho rozložení, zapnutí stisknutím tlačítka a položení na zem, připravené ke vzletu.

Personální inzerce na webu Zeměměřiče

Autonomní létající laserový skener BLK2FLY umožňuje skenovat těžko přístupné oblasti, jako jsou fasády budov a střechy. Autonomně snímá kompletní skeny exteriérů budov a vytváří 3D digitální dvojčata. Propojuje v sobě senzorů LiDAR, radarů, kamer a GNSS pro kompletní pokrytí skenem, optimalizované letové dráhy a nejkratší návrat domů.

Skener má v sobě zabudované pokročilé vyhýbání se překážkám pro vyšší bezpečnost letu, a můžete také vyměnit baterie za provozu.

Uživatelé ovládají BLK2FLY prostřednictvím aplikace BLK2FLY Live App na tabletu pro zjednodušené létání pomocí aplikace bez nutnosti předchozích zkušeností s UAV. To umožňuje snadné a intuitivní ovládání BLK2FLY, včetně živého přenosu z kamery. V rámci mapy na tabletu můžete vybrat oblast a BLK2FLY si vytvoří vlastní letovou trasu, aby ji rychle a bezpečně naskenoval. Můžete také skenovat klepnutím: jednoduše pošlete BLK2FLY, aby skenoval novou oblast klepnutím kdekoli na 3D zobrazení v aplikaci.

Aplikace BLK2FLY Live vám také umožní pilotovat BLK2FLY ručně pomocí virtuálních joysticků na tabletu. Díky této důležité bezpečnostní funkci máte vždy vše pod kontrolou. A pokud jde o konektivitu, BLK2FLY obsahuje komunikační kanály WLAN a LTE k tabletu pro téměř neomezený dosah komunikace během letu.

BLK2FLY usnadňuje získávání dat do vámi preferovaného softwaru a sdílení skenů s ostatními. Bez problémů také spolupracuje s dalšími senzory a softwarem Leica Geosystems. Svá data můžete přímo nahrát do programu HxDR s automatickým převodem do formátu OBJ a vizualizací v cloudu a také umožnit ostatním přístup k vašim datům a práci s nimi, včetně stahování dat, prostřednictvím programu HxDR. Nebo můžete svá data přenášet do systému Leica Cyclone REGISTER 360 pomocí USB-C nebo WLAN pro pracovní postupy skenování do BIM.

V České republice je Leica Geosystems zastoupena firmou Gefos, na Slovensku produkty a řešení od Leicy dodává Geotech Bratislava.