GeoMax Zenith60

Technika Hardware Software

Leica Tour 2023

Společnost GEFOS zve na svoji letošní Leica Tour, na které představí novinky z portfolia měřické techniky Leica Geosystems. Akce se uskuteční od 6. do 16. března celkem v osmi městech.

Vstup na akci je pro všechny zájemce zdarma. Pro lepší plánování kapacit vás organizátoři prosí, zda byste si vybrali město, ve kterém se budete chtít Leica Tour 2023 zúčastnit.

Personální inzerce na webu Zeměměřiče

Inerciální sklonoměry v geodézii – nyní již i na tyčce s hranolem

Už je to celých pět let, co jsme poprvé představili použití inerciální měřické jednotky (IMU) na geodetickém přístroji. Tehdy se jednalo o průlomový GNSS přijímač GS18 T, který pomocí IMU určuje nejen náklon, ale i orientaci přijímače, což na rozdíl od konkurence umožnilo eliminaci magnetického kompasu, který je nepřesný a podléhá rušení železnými předměty.

Od května 2022 můžete mít IMU i na výtyčce s hranolem. Jde o systém Leica AP20 AutoPole, který v závislosti na modelu může mít až tři funkce: IMU sklonoměr, automatické měření výšky výtyčky a identifikaci hranolu.

Díky tomu se lze s vaším robotickým oneman systémem plně soustředit na vaší práci, aniž byste museli hlídat viditelnost bodu, libelu, výšku tyčky a zda vám totální stanice nesleduje cizí hranol.

AP20 AutoPole budeme s sebou vozit na Leica Tour a rádi vám jej předvedeme.

Nový, ještě menší statický 3D skener BLK360

Právě nyní jsme se dočkali druhé generace nejmenšího skeneru BLK360.

Nový model je ještě menší, pětkrát rychlejší, ještě lépe fotí a navíc má vizuální inerciální systém (VIS), který stejně jako u vyššího modelu RTC360 umí při přesunu z jednoho stanoviska na druhé určit jejich relativní polohu pro zautomatizování registrace.

S ucelenou nabídkou statických skenerů BLK360, RTC360, ScanStation P s dlouhým dosahem a s ručním skenerem BLK2GO budeme vždy schopni uspokojit všechny požadavky na vaše skenovací zakázky.

Nové mobilní systémy pro hromadný sběr prostorových dat

Ať chceme nebo ne, vše kolem nás se zrychluje, a chceme-li udržet tempo s dobou, musíme se přizpůsobit. To se týká i hromadného sběru dat. Leica Pegasus TRK500/700 je nový mobilní mapovací systém pro umístění na pohyblivé platformy – auta, vlaky, lodě apod.

S rychlostí skenování až 2 miliony bodů za vteřinu, možností výběru systému s jedním nebo dvěma skenery a s dalšími periferiemi vám můžeme nabídnout to nejlepší řešení.

Autonomní skenovací systémy

Další doménou ve vývoji skenovacích systémů je autonomie. Příkladem toho jsou dvě zařízení BLK2FLY a BLK ARC. BLK2FLY je malý lehký dron osazený 3D skenerem, který dokáže skener využít nejen jako výstupní data, ale i pro okamžitou detekci překážek, takže se jim dokáže za letu sám vyhýbat. BLK ARC je malý 3D skener, který se dá umístit na různé pohyblivé platformy, typicky na chodícího robotického „psa“ Spot® od Boston Dynamics, který může za vás projít prostor k naskenování bez rizika a bez ztráty vašeho času.

Sběr GIS dat s mobilem

S GNSS přijímačem Leica FLX100 svůj mobilní telefon povýšíte na zařízení pro sběr bodů, linií a ploch s 2 cm RTK přesností. Tento malý přijímač můžete použít buďto jako přístroj do ruky nebo ho lze pro zvýšení přesnosti umístit spolu s mobilem na výtyčku s libelou. Pro vlastní sběr dat můžete využít buďto libovolnou aplikaci třetích stran s rozhraním Zeno Connect na různých platformách (Android, Apple iOS, Windows) nebo aplikaci Zeno Mobile pro Android. Platforma Zeno Mobile / Connect navíc komunikuje i s dalšími přijímači – s ještě přesnějším přijímačem GG04 plus a s geodetickými přijímači GS18 T a GS07.

Místa a program Leica Tour 2023

Srdečně zveme na Leica Tour 2023, která se bude konat v místech:

Pondělí 6. 3. – Ústí nad Labem, Clarion Congress Hotel
Úterý 7. 3. – Plzeň, Parkhotel Plzeň Congress Center
Středa 8. 3. – České Budějovice, Clarion Congress Hotel
Čtvrtek 9. 3. – Praha, Hotel DUO

Pondělí 13. 3. – Hradec Králové, EA Congress Hotel Aldis
Úterý 14. 3. – Ostrava, Harmony Club Hotel
Středa 15. 3. – Olomouc, Hotel Flora
Čtvrtek 16. 3. – Brno, Hotel Avanti

Program je ve všech zástavkách stejný

9:50 Registrace
10:00 Prezentace novinek
11:30 Losování o ceny, občerstvení

gefos-leica-tour-2023-zastavky

Přihlášení na Leica Tour

banner-gefos-leica-tour-2023