GeoMax Zenith60

Hardware

Trimble představil nový ruční GNSS přijímač TDC150

gnss-trimble-tdc150-gis-sber-dat-00

Společnost Trimble uvedla na trh ruční GNSS přijímač Trimble TDC150, který je určen především GIS uživatelům.

Geodeti se nejvíce budou zajímat o přesnost určení polohy. Ta je v případě TDC150 škálovatelná – od jednoho metru do jednoho centimetru podle aktuální potřeby.

Personální inzerce na webu Zeměměřiče

gnss-trimble-tdc150-gis-sber-dat-01

Výrobce udává výdrž baterie na více než 8 hodin při teplotě 20 °C s připojeným GNSS přijímačem. Baterie je výjimatelná, takže pokud si pořídíte baterie dvě, můžete je v terénu v případě vybití vyměnit.

Operační systém Android 6.0 umožňuje nahrát do přístroje jakékoliv aplikace z Google Play. Sběr dat je však zajištěn díky profesionálním GIS mobilním aplikacím Trimble TerraFlex a Trimble Penmap.

TDC150 má dvě kamery: přední má rozlišení 2 Mpx, zadní kamera s bleskem má rozlišení 13 Mpx. Kamera se používá také pro optickou centraci s centimetrovou přesností i při měření z ruky.

Nízká hmotnost 850 gramů, ergonomický tvar zařízení, 5,3-palcový multidotykový kapacitní displej, který má být čitelný i na přímém slunci, odolný design se stupněm krytí IP67 podle vojenských certifikací (ochrana před prachem a nebezpečným dotykem; výdrž ponoření do vody na 30 minut do hloubky až 1 metr).

Přístroj je také vybaven čipem pro vysokorychlostní 4G LTE připojení do mobilní sítě.

GIS sběr dat GNSS Trimble TDC150 detail závitu na výtyčku

GIS sběr dat GNSS Trimble TDC150 pohled na displej

GIS sběr dat GNSS Trimble TDC150 pohled přední, pohled zadní

Kolik stojí Trimble TDC150

V e-shopu firmy Geotronics Praha se aktuálně prodává tzv. metrová verze (94 356 Kč vč. DPH), ostatní jsou k dispozici na dotaz. Přístroj lze kdykoliv upgradovat na vyšší přesnost, a to trvale nebo jen dočasně. V podstatě to znamená, že se GNSS přijímač, hardwarově jediný model, jen odemkne pomocí softwaru.