Nezařazené

Život v mapách aneb Ženy, které sledují a zaznamenávají svět kolem nás

„Bez klasického autoatlasu se v běžném životě neobejdu. Navigace a papírová mapa jsou dva různé produkty. Navigace vás dovede z bodu A do bodu B, ale výlet si s ní naplánujete jen těžko. Myslím, že zájem o papírové mapy nezmizí. Můžete si je vzít na místa bez elektřiny a poskytují vám celkový obraz zájmového území. S příchodem navigací sice prodej autoatlasů poklesl, ale za necelé dva roky se vrátil do původního stavu,“ říká ředitelka Kartografie Praha Milada Svobodová.

„Bez klasického autoatlasu se v běžném životě neobejdu. Navigace a papírová mapa jsou dva různé produkty. Navigace vás dovede z bodu A do bodu B, ale výlet si s ní naplánujete jen těžko. Myslím, že zájem o papírové mapy nezmizí. Můžete si je vzít na místa bez elektřiny a poskytují vám celkový obraz zájmového území. S příchodem navigací sice prodej autoatlasů poklesl, ale za necelé dva roky se vrátil do původního stavu,“ říká ředitelka Kartografie Praha Milada Svobodová.

Co třeba poznávací výlet za husami, kormorány nebo volavkami? Že nevíte, kde je najít? Díky speciálnímu mapování, které už léta vede ornitoložka Zuzana Musilová, to budete vědět přesně. Od roku 2003 totiž u nás koordinuje celosvětový projekt s názvem Mezinárodní sčítání vodních ptáků.

Personální inzerce na webu Zeměměřiče

„Na další mapě žádné kopce, řeky, města ani cesty nenajdete. Nahrazují je slova různé důležitosti a souvislosti mezi nimi. Říká se jim myšlenkové mapy a mají za úkol usnadnit nám plánování, řešení problémů, ale i učení, kde nám místo nudného memorování mohou ukázat logickou strukturu tématu. Abychom si ji snadno kdykoli vybavili“, říká křehká blondýnka z Brna Dagmar Chytková, lektorka kreativních technik.

Každá z dam mapuje jinak a to popisuje článek na https://www.novinky.cz/zena/styl/469321-zivot-v-mapach-aneb-zeny-ktere-sleduji-a-zaznamenavaji-svet-kolem-nas.html

Odkaz: www.novinky.cz/zena/styl/469321-zivot-v-mapach-aneb-zeny-ktere-sleduji-a-zaznamenavaji-svet-kolem-nas.html

ID článku (původní web): 5060

Autor textu: (a redakce)