[Home Page]

Geodetka princeznou

BRUSEL (12. 4. 2003): Zatímco Popelka a Julie Robertsová ve filmu Pretty Woman patří spíš do sféry červené knihovny, Claire Coombsová (31) je postava z masa a kostí a stejně jako dvěma výše zmíněným se jí povedlo najít si svého prince. Poté, co bylo 19. prosince loňského roku oficiálně oznámeno její zasnoubení s belgickým princem Laurentem (39) se za něj týden před Velikonoci opravdu provdala. A proč se o ní vůbec dočítáte v našem periodiku? Claire Coombsová je totiž GEODETKA!

Narodila se 18. ledna 1974 v anglickém Bathu a když jí byly tři roky, přestěhovala se s rodinou do Wavru v Belgii, kde také ukončila své základní a středoškolské vzdělání. Mezi její záliby patřilo kreslení, hudba, jízda na koni; aktivně se podílela na činnosti mládežnického hnutí »The Guides« a zpívala s církevním sborem »Les Pious-pious« (např. během papežovy návštěvy Bruselu). Po úspěšném ukončení všeobecného vzdělání studovala zeměměřictví. Po praxi u firmy »Brône & Oldenhove« studium ukončila a v roce 1999 získala titul »Géometre Expert-Immoblier« (zeměměřič se specializací na nemovitosti). Stala se společnicí ve zmíněné firmě a v současné době navštěvuje kurs na zeměměřickém úřadu v Antverpách. Má belgické i britské občanství.

A protože belgická vláda na svém zvláštním zasedání udělila této svatbě oficiální povolení, princ Laurent dokonce ani neztratil právo na belgický trůn - ačkoli, po pravdě řečeno, jeho šance jsou spíše mizivé. Je totiž až osmý v pořadí a poté, co se do měsíce narodí princezně Astrid potomek, postoupí ještě o další krůček zpátky.

(man)

vyvěšeno: 17.03.2004
ID článku: 1143


Z časopisu Zeměměřič č. 03-05
[Server] ZajímavostiZe zahraničí [Pošta]