[Home Page]

Konference ISSS 2005 v Hradci Králové

Počátek dubna v Hradci Králové bude i letos ve znamení konference Internet ve státní správě a samosprávě (ISSS). Ve dnech 4.-5. dubna 2005 se v kongresovém centru Aldis uskuteční již osmý ročník prestižního setkání zástupců státních orgánů, subjektů veřejné správy, politiků, expertů i dodavatelů informačních a komunikačních technologií. Minulého ročníku konference se zúčastnily téměř dvě tisícovky tuzemských i zahraničních hostů, na programu bylo 230 přednášek a v doprovodné expozici se představila zhruba stovka firem.

V programu konference ISSS 2005 se tradičně objeví například problematika e-governmentu na evropské, národní, regionální i lokální úrovni, optimální forma nasazení ICT technologií ve veřejné správě nebo rozvoj elektronických služeb pro občany. Řada příspěvků se dotkne i dalších klíčových oblastí, jako jsou portály, e-podatelny, komunikační infrastruktura informačních systémů veřejné správy, geografické informační systémy, sdílení dat v rámci municipalit a různých systémů nebo otázky bezpečnosti. Pozornost jistě vzbudí i problematika financování podpory a rozvoje informační společnosti (nejen) na obecní úrovni z evropských zdrojů a fondů či možnosti využití IS v ochraně přírody.

Během slavnostního večera se uskuteční také vyhlášení soutěže Geoaplikace roku, kde je naše redakce jedním ze spolupořadatelů. Více na www.cagi.cz/geoaplikace

redakce

vyvěšeno: 03.03.2005
poslední aktualizace: 23.03.2005
ID článku: 1607
další informace:www.isss.cz
www.cagi.cz/geoaplikace


Z časopisu Zeměměřič č. 05-03
[Server] GIS [Pošta]