[Home Page]

Den velkoformátového tisku

Praha, 25. května 2005: Pokud tisknete nebo kopírujete výkresy a formáty větší než A4, tak jste neměli chybět na předváděcí akci produktů Hewlett-Packard, kterou v hotelu Bonsai pro inženýry, návrháře, projektanty, geodety, CADaře a stavaře pořádala společnost HSI.

Akce začala moderovaným přehledem zástupce HP, který představil velkoformátové tiskárny (A3 – A0+) a jejich předurčení pro jednotlivé segmenty trhu. Nechyběly ani informace o nových modelech uvedených v letošním roce. Zajímavá byla i srovnání ve spotřebě barviva u starých a moderních plotrů. Nechyběly ani informace o slevových programech HP, tj. výhodné možnosti pořízení nového nebo obměny stávajícího zařízení.

Druhá část prezentace patřila zkušebním tiskům donesených dokumentů. Ředitele KÚ v Ústí nad Labem nebo pracovnici mapování z Plzně jsem nic tisknout neviděl, ale ing. Vlček ze ZÚ si přinesl hned několik souborů map, dokonce i historických. Není divu, neboť na ZÚ se blíží skenování a tisk několika desítek tisíc “císařských otisků”.

Mezi předváděnými modely:
HP Designjet 70r (novinka) - vytváří ostré detaily, přesné čáry, podpora výstupů z AutoCADu
HP Designjet 90r (novinka) - předvedl bohaté barvy a vyznačuje se mimořádnou odolností proti blednutí, nízká nákupní cena
HP Designjet 110plus nr - automatický podavač z role o šířce 610 mm, volby tiskových režimů
HP Designjet 815mfp - kopíruje, skenuje a tiskne velké formáty černobíle i barevně
HP Designjet 4000ps (novinka) - dvojnásobná rychlost tisku, zachování špičkové kvality
HP Designjet 5500ps - zjednodušení pracovních procesů, vyšší úroveň bezobslužného provozu

Více na www.hsi.cz

redakce

vyvěšeno: 29.05.2005
poslední aktualizace: 30.05.2005
ID článku: 1706
další informace: www.hsi.cz


Z časopisu Zeměměřič č.
[Server] [Pošta]